05.03.2017r.

1. I Niedziela Wielkiego Postu. Słowo Boże przypomina nam o pokusach, które jawią się jako dobro i tak uwodzą człowieka. Tylko Słowo Boże i posłuszeństwo Bogu jest najlepszą obroną przed sztuczkami i kłamstwami szatana.

2. Dzisiaj Niedziela Trzeźwości. W czasie Gorzkich Żali pomodlimy się o dar trzeźwości w rodzinach i odmówimy modlitwę ekspiacyjną za grzechy pijaństwa.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna. Jałmużna jest jednym z podstawowych chrześcijańskich uczynków miłosierdzia. Wielki Post przypomina nam o modlitwie, poście i jałmużnie – to filary wielkopostnej duchowości. Aby jednak jałmużna była darem miłym Bogu, musi być dana z serca.

4. Kolekta za tydzień jest na potrzeby parafii. Po mszach będzie zbiórka na misje.

5. Wzorem lat ubiegłych zachęcam do wpisania się do księgi trzeźwości - swojej decyzji przeżycia tegorocznego Wielkiego Postu z postanowieniem nie picia alkoholu połączonego z modlitwą za uzależnionych i za ofiary pijaństwa i alkoholizmu. Księga ta jest wystawiona na bocznym ołtarzu.

6. Gość Niedzielny przypomina o wezwaniu do pokuty, które wybrzmiało w Fatimie przed 100. laty i jest wciąż aktualne.

7. Najbliższa katecheza dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek o 19:oo w salce.

8. Dzieci Maryi i Ministranci niech przyjdą na drogę krzyżową, po której będą spotkania formacyjne w domu parafialnym.

9. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w niedzielę 12. marca o 18:45 (po mszy).

10. Na początku Wielkiego Postu chcemy przeżyć w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. W trzy kolejne dni każdy z nas niech postara się przyjść na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, podobnie jak uczyniliśmy to w czasie wiecznej adoracji 12. lutego. Oto plan adoracji:
  • piątek: 7:3o-9:oo; 15:oo-17:oo; 18:2o-19:oo
  • sobota: 7:oo-9:oo; 15:oo-17:oo
  • niedziela: 7:oo-8:oo; 10:oo-10:3o; 14:3o-15:15; 17:oo-18:oo
Celem tej adoracji jest pogłębienie zjednoczenia z Chrystusem całej wspólnoty wierzących, która gromadzi się w kościele, gdzie sprawuje się i przechowuje Najświętszy Sakrament. Wywodzi się ze Mszy św. i ma prowadzić do pełniejszego w niej uczestnictwa. Dlatego Mszę św. odprawimy na rozpoczęcie w piątek o 7:oo i w niedzielę o 18:oo na zakończenie adoracji.

11. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście.

12. Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami nasza parafia partycypuje w akcji charytatywnej Caritas - Rodzina Rodzinie. Każdy kto chce włączyć się w to dzieło może to uczynić m.in. przez wrzucenie ofiary do skarbonki z napisem „kwiaty”.

13. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli mi serdeczne życzenia urodzinowe w abrahamowym czasie. Bóg zapłać za obecność na mszy dziękczynnej, za każdą modlitwę oraz otrzymane kwiaty i prezenty. Dziękuję z serca za niespodzianki: obecność Chóru z Czyżowic i Orkiestry Dętej z Zawady.

Ogółem 1331970