26.03.2017r.

1. Dziś jest IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości – Laetare. Ewangelia poucza, że Bóg patrzy inaczej niż człowiek. Nie zatrzymuje się na tym, co widoczne dla oczu, ale widzi ludzkie wnętrze. Bóg widzi w ciemności, bo sam jest światłem. W końcu Bóg przywraca wzrok temu, który nie widział od urodzenia, stwarza go na nowo dla światła. Okazuje się jednak, że można mając oczy, niczego nie dostrzegać. I ten rodzaj ślepoty piętnuje dzisiaj Ewangelia.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary złożone na funkcjonowanie i inwestycje naszego Kościoła Górnośląskiego.

3. Gość Niedzielny przypomina o priorytetach Kościoła. Wpierw ma on głosić Ewangelię i walczyć o zbawienie ludzi. GN rozwiewa też wątpliwości na temat złego wpływu uprawiania jogi. Jest ona mylona z gimnastyką, a to nieprawda.

4. Proszę młodzież, by zabrała do domu i czytała czasopismo droga dla nich kupione.

5. Dochód ze sprzedaży paschalików jest przeznaczony na dzieła CARITAS. (cena 5 zł.)

6. Wizyty w kancelarii proszę ustalać telefonicznie. Po mszach świętych proboszcz zajęty jest często inną pracą duszpasterską. W ciągu dnia trzeba załatwiać wiele spraw związanych z prowadzeniem parafii. Pani kancelistka jest aktualnie na urlopie wychowawczym. Każdy nieodebrany telefon do parafii jest oddzwoniony.

7. Ministranci niech przyjdą w piątek na drogę krzyżową. Po niej będzie zbiórka.

8. W sobotę udajmy się do Pszowa na drogę krzyżową, na którą jesteśmy zaproszeni.

9. Również w sobotę ma u nas miejsce Acies - spotkanie wspólnot Legionu Maryi.

10. Za tydzień rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne.

11. Przedświąteczny obchód chorych z możliwością przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej będzie miał miejsce w czasie rekolekcji i znajdzie się w planie rekolekcji. Osoby spoza stałej listy winny zgłosić w zakrystii lub telefonicznie wolę przyjęcia księdza. Podobnie Ci, którzy będą nieobecni, a są na liście stałej.

12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie parafialna, podobnie we wszystkie przyszłe niedziele. Dopiero w II dzień świąt będzie kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Aktualnie zbieramy na nowe ławki i mamy już 15% potrzebnej sumy. To wiele, jeśli wspomnieć że wpierw trzeba jednak regulować wszelkie bieżące rachunki związane z funkcjonowaniem parafii, które w okresie zimowym były spore. Potem wzbogacamy pulę inwestycyjną. Wielkie dzięki składam ofiarodawcom!

13. Na dzień 29. maja jest wstępnie zaplanowane bierzmowanie młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum. Tym razem zaprosiłem Księdza Biskupa do naszej parafii. Pozostali kandydaci do bierzmowania przyjmą ten sakrament w czasie wizytacji biskupiej, która jest na etapie planowania. Proszę o modlitwę w intencji naszej młodzieży. Wszyscy, którzy wyrazili chęć przyjęcia tego Sakramentu Ducha Świętego po odpowiednim przygotowaniu czekają na ten dzień. Martwi niestety fakt, że nie wszyscy spośród młodzieży gimnazjalnej wyrazili taką wolę.

14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę chorych do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Pielgrzymi jadą tam specjalnym pociągiem z opieką medyczną.

15. Kandydaci do bierzmowania nieobecni na spotkaniu proszeni są o kontakt z proboszczem.

Ogółem 1331997