28.10.2018r.

1. Niedziela to w naszej parafii Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za piękny kościół parafialny wypełniony modlitwą i śpiewem, a przede wszystkim za to, że nie jest opustoszały, bo są w nim wierni.

2. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem "Pakistan - przerwać milczenie". Chcemy wspierać modlitwą prześladowanych za wiarę. Zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie zebrana za tydzień po mszach świętych.

3. Kolekta dzisiejsza jest parafialna. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na kościół i parafię! Dziękuję rodzinom za dodatkowe ofiary na inwestycje i remonty w parafii. Za tydzień będzie kolekta na renowację katedry.

4. Gość Niedzielny swoją treścią pomaga nam w trosce o naszych zmarłych. Artykuł Na pomoc zmarłym kolejny raz przypomni nam o odpustach, jako sposobie pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym. W środku numeru jest obrazek z modlitwą.

5. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. O 14:oo zapraszam na nabożeństwo i procesję na cmentarz.

6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ponadto nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada i modląc się tam za zmarłych.

7. Zwyczajem wielu lat, na cmentarzu możemy wesprzeć Fundację „Wspólnota dobrej woli”, która pomaga rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych w całej okolicy.

8. Aby przygotować się do uzyskania odpustu będzie dodatkowa okazja do spowiedzi:

• w środę o 16:3o – spowiada 2. kapłanów
  • w samą uroczystość o 7:3o i o 10:oo
  • w dzień zaduszny o 6:3o i o od 16:oo do 16:5o
  • w I sobotę miesiąca o 6:3o i 16:3o

9. W Dzień Zaduszny są msze w następujących godzinach: 7:oo; 17:oo i 18:3o. Ponadto modlimy się za zmarłych zalecanych i odprawimy: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Drogę Krzyżową. Zapraszam na jedną z tych modlitw.

10. Obchód chorych z posługą kapłańską będzie w piątek i sobotę od godziny 9:oo. I tak: 2. listopada (piątek): I trasa – ks. Krystian pójdzie ulicami: Pałacowa; Gagarina; Olszyny i Oraczy. II trasa – ks. proboszcz: Dąbrowskiej; Smolna; Zdrojowa; Młodzieżowa; Pszowska. 3. listopada (sobota) > Sportowa; Strażacka i Wesoła.

11. Zalecki zasadniczo składamy w zakrystii lub w kancelarii. Dodatkowe msze św. za zalecanych i modlitwy są wypisane w porządku nabożeństw. Kartki na zalecki znajdziemy w tyle kościoła.

12. Proszę, aby wierni naszej parafii nie włączali się w świętowanie pogańskiego Halloween, które stoi w sprzeczności z wiarą i kulturą chrześcijańską.

Ogółem 1332079