OGŁOSZENIA PARAFIALNE

04.11.2018r.

1. XXXI Niedziela Zwykła. Co czynić, aby nasze życie było udane? Słowo Boże podkreśla dziś znaczenie przykazania miłości Boga i bliźniego. Skąd jednak czerpać motywację do ich przestrzegania? Ostateczną odpowiedzią Boga na nasze poszukiwanie szczęścia nie jest przepis, lecz osoba Jezusa Chrystusa.

2. Czytamy dziś w kościołach List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tytuł listu: Wymodlona i wywalczona wolność.

3. Kolekta tej niedzieli jest wsparciem renowacji katowickiej katedry Chrystusa Króla.

4. Zgodnie z zapowiedzią po mszach świętych jest dzisiaj zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie, która wspiera swymi działaniami prześladowanych chrześcijan.

5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które z serca składacie. W ubiegłym tygodniu został naprawiony wzmacniacz naszego nagłośnienia. Miał też miejsce przegląd i czyszczenie przed zimą trzech pieców: węglowego, olejowego i gazowego. Był również kominiarz.

6. Dziękuję wiernym naszej parafii za piękne świadectwo uczestniczenia w październikowych nabożeństwach różańcowych, a w ostatnich dniach za trwanie na modlitwie za zmarłych. Szczególne podziękowania kierujemy również za ofiarowane do kościoła piękne świeże kwiaty.

7. Gość Niedzielny i Mały Gość są w tyle kościoła.

8. Za tydzień 11. listopada będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości, którą odzyskaliśmy dokładnie przed 100. laty. W tym roku ten dzień przypada w niedzielę. Uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy na sumie. Kazanie wygłosi w tym dniu znany już nam kapłan i historyk ks. dr hab. Henryk Olszar. Na ten dzień zaplanowaliśmy również koncert z okazji 100. lecia odzyskania niepodległości po mszy wieczornej, tj. o 17:oo. Już teraz zaplanujmy sobie czas na wspólne świętowanie.

9. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

10. Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Dzielnicy Kokoszyce zapraszają na Spotkanie Barbórkowe, które odbędzie się we wtorek 4. grudnia w świetlicy OSP Kokoszyce. Zapisy przyjmowane będą do 20. listopada. Więcej szczegółów znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

11. Organizatorzy zapraszają mieszkańców naszej dzielnicy na podsumowanie projektu Kokoszycka Kuźnia Talentów – 9. listopada o 18:oo w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 66

Wczoraj 125

Tydzień 66

Miesiąc 2526

Ogółem 295280

Currently are 12 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions