OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11.11.2018r.

1. XXXII Niedziela Zwykła. W całej Polsce obchodzimy dziś Święto Niepodległości. W tym roku jest ono wyjątkowe ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Msza święta za Ojczyznę będzie sprawowana w naszym kościele o 10:3o . Natomiast o godzinie 17:oo obędzie się świąteczny koncert. Przygotowane utwory polskich kompozytorów i nie tylko, wykonają wspólnie: Joanna Bortel – mezzosopran; Magdalena Maier – skrzypce; Łukasz Kurpas – organy. Zapraszam na koncert i również Wy zaproście swoich bliskich i znajomych.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dr. hab. Henryka Olszara, którego zaprosiliśmy do wspólego świętowania i wygłoszenia niedzielnych kazań. Cieszymy się z obecności w takim dniu znanego już nam księdza historyka.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!

4. Gość Niedzielny akcentuje tematykę niepodległościową. Wspólnie śledzimy też tragiczne losy Asii Bibi – uniewinniona wysłuchuje gróźb tłumu, który chce ją zabić. Trwajmy na modlitwie w intencji Tej chrześcijanki tak wyjątkowo prześladowanej.

5. Jutro 12. listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej będzie w najbliższy czwartek. Młodzież zapraszam do domu parafialnego na 18:oo.

7. Nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o 18:oo w kościele.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta będzie przeznaczona na remont kaplicy 1722 i bieżące wydatki parafialne.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wespół z parafią organizuje akcję pomocy dla rodaków mieszkających na terenie Ukrainy i Białorusi pod hasłem: Polak z sercem. Akcja polega na zbiórce żywności z długim terminem ważności, środków higieny, gier planszowych lub środków pieniężnych. Za tydzień podamy szczegóły dotyczące zbiórki, tzn. gdzie i kiedy można składać przyniesione dary w dniach 18.- 25.11.2018.

10. Już teraz informuję o planowanych spotkaniach. W dniu 22. listopada po mszy wieczornej będzie mieć miejsce spotkanie organistów, ministrantów i szafarzy z okazji patronalnego święta Św. Cecylii oraz Św. Tarsyciusza. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w czwartek 29. listopada.

11. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do sanktuarium w Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano na dni 5-13 maja 2019. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€. Zapisy: 694 980 161; 32 256 45 77; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście Biuro Podróży PL TRAVEL, Katowice, ul. Dąbrowskiego 1/6.

12. Poproszono o przypomnienie: Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Dzielnicy Kokoszyce zapraszają na Spotkanie Barbórkowe, które odbędzie się we wtorek 4. grudnia w świetlicy OSP Kokoszyce. Zapisy przyjmowane będą do 20. listopada. Więcej szczegółow znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 59

Wczoraj 125

Tydzień 59

Miesiąc 2519

Ogółem 295273

Currently are 27 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions