OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.09.2019r.

 

1. XXV Niedziela Zwykła. Czytamy dziś list pasterki Episkopatu Polski o tematyce misyjnej z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, pt.: Ochrzczeni i posłani.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary!

3. Gość Niedzielny porusza dziś kwestie związane z fałszowaniem historii losów Polski w czasie II wojny światowej. Jest też ranking wartościowych bajek dla najmłodszych dzieci.

4. W poniedziałek zapraszam na mszę poranną czcicieli Świętego Ojca Pio. Z kolei w piątek przypada nabożeństwo do Św. Pio i Św. Jana Pawła.

5. Fundacja Wspólnota Dobrej Woli zaprasza na mszę św. w intencji dzieci korzystających ze świadczeń, ich rodziców, opiekunów oraz pracowników ośrodka. Kiedy? - 26 IX o godz. 10:oo – tj. czwartek. Gdzie? - w kościele WNMP przy rynku.

6. W czwartek zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Chodzi o młodzież naszej parafii z obecnej klasy ósmej i pierwszej średniej, która w zeszłym roku uczestniczyła w przygotowaniach do tego sakramentu. Niech przyjdą również uczniowie, którzy zaniedbali zeszłoroczne przygotowania i chcą to naprawić. Przyjdźcie na mszę wieczorną, a później spotkamy się w salce domu parafialnego na pół godziny.

7. W piątek odprawiona będzie msza św. w intencji śp. naszego proboszcza Gerarda Wengierka. Zachęcam też do modlitwy nad grobem zmarłego pasterza.

8. W piątek młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii razem z księdzem proboszczem udaje się na wyjazd formacyjny w góry. Dzieci Maryi planują swój wyjazd na 6. października.

9. W sobotę o 15:oo odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Zapraszam na modlitwę przy krzyżu na skrzyżowaniu Pszowska/Młodzieżowa.

10. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas pochodzący z naszej diecezji Ksiądz Janusz Blaut, który od lat jest duszpasterzem w głębokiej Rosji. Obecnie jest proboszczem w Parafii Przenajświętszego Serca Jezusa w Samarze. Ksiądz Gość ubogaci nas Słowem Bożym. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na działalność duszpastersko-misyjną wśród Jego parafian.

11. Jak słyszeliśmy w liście papież Franciszek ogłosił październik „Nadzwyczajnym miesiącem misyjnym”. Dlatego częściej niż zwykle będziemy poruszać tematy misyjne, modlić się za misje i wspierać je.

12. Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje we wrześniu kandydatów na studia w dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie.

13. XVI archidiecezjalna pielgrzymka dla nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty do Piekar Śląskich odbędzie się 5. Października. Szczegóły na plakacie.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 119

Wczoraj 143

Tydzień 707

Miesiąc 532

Ogółem 338991

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions