23.02.2020r.

1. VII Niedziela Zwykła. Jeśli sami doświadczyliśmy Bożego Miłosierdzia i Bożej Cierpliwości nad nami, to łatwiej jest nam czynić miłosierdzie względem braci. Bo łatwiej jest ofiarować dar materialny, niż okazać cierpliwość i przebaczenie. Miłosierdzie to też powstrzymanie słowa surowego osądu w imię pamięci własnej niegodziwości, którą Pan już odpuścił, jeśli żałowaliśmy.

2. Od dzisiaj do I Niedzieli Wielkiego Postu modlimy się o Trzeźwość Narodu. Przyszła niedziela to Niedziela Trzeźwości. Pomyślmy o darze abstynencji.

3. Dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe i każdy gest dobroci. To dar od Boga, być z Wami w drogich mi Kokoszycach u Niepokalanego Serca Maryi.

4. Kolekta jest przeznaczona na zapłatę za gaz. Bóg zapłać za złożone ofiary!

5. Gość Niedzielny przypomina o sensie wielkopostnych umartwień i przedstawia nową adhortację papieża Franciszka. Jest też artykuł: Jak bronić się przed nadmiarem informacji. Pozostałe czasopisma można zabrać dla domowej lektury. Młodzieży dedykuję drogę.

6. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna. To forma wielkopostnej pokuty i zadośćuczynienia za własne grzechy.

7. W środę posypiemy głowy popiołem i rozpoczniemy Święty Okres Wielkiego Postu. Będzie on trwał do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. I część WP ma charakter pokutny. II część od V Niedzieli jest typowo pasyjna. Zapraszam na wszystkie nabożeństwa pasyjne czasu WP. Będą one na bieżąco zamieszczane w porządku nabożeństw. Proszę młodzież o uczestnictwo wraz z dorosłymi.

8. Propozycje pielgrzymkowe najbliższego roku:

• Pielgrzymka narodowa do Rzymu na 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Organizuje archidiecezja. Samolotowa. Maj 2020.
  • Zachęta do uczestnictwa w beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy. Autokar lub samochody prywatne. 17.10.2020 w Katedrze o 10:oo.
  • Zachęta do uczestnictwa w beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pociąg lub samochód. Czerwiec 2020.
  • Nie wykluczam 2 lub 3 dniowej pielgrzymki parafialnej w kraju w okresie letnim. Autokar. Sierpień lub wrzesień 2020.
  • Pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej. Samolot. Ferie zimowe 2021.
  • Być może pielgrzymka do Italii lub Francji. Lato 2021. Według zainteresowania wiernych. Czas pokaże.
  • Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu i jego propozycje: Pielgrzymka do Opola-Wilnowa 1 maja 2020 oraz Pielgrzymka do Szensztatu. Schönstatt to dzielnica miasta Vallendar, leżącego koło Koblencji w Niemczech. 13-19 lipca 2020. Szczegóły są do wglądu u pana kościelnego. Można też zapytać animatorów Ruchu Szensztackiego w naszej parafii lub samą Siostrę Damianę - tel. 887100881.