OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELE PALMOWĄ 5.04.2020 ROKU

 

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Kościół wyśpiewuje uroczyste Sanctus, co jest uczczeniem świętości samego Boga. Czyni to wespół z Aniołami na cześć Pana, który jest źródłem świętości. Hosanna i Benedictus niewątpliwie przypominają też wjazd Jezusa do Jerozolimy, jako Mesjasza i Króla, gromko witanego przez tłumy. „Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie” znaczy tutaj: Pan przychodzi, zstępuje na ołtarz, by ponowić w skutkach dzieło zbawcze.

2. W dobie epidemii nie będzie dzisiaj wspólnej liturgii, poświęcenia palm, ani procesji. O godzinie 10:3o będziemy transmitować Mszę św. z naszej parafii, odprawianą bez wiernych. Szczegóły transmisji znajdziemy na stronie parafialnej. Proszę, abyśmy modlili się wspólnie w domach, w rodzinach. Codziennie przypominają o tym dzwony kościelne o 20:15. Korzystajmy ochoczo z wszelakich transmisji nabożeństw.

3. Nadal więc obowiązują zarządzenia o sprawowaniu Mszy świętych bez Ludu do odwołania. Korzystamy więc z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Nie będzie też spowiedzi św. przedświątecznej w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, umożliwiam skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Konieczne jest uprzednie, telefoniczne umówienie. Miejscem takiej spowiedzi będzie nie konfesjonał, ale inne pomieszczenie, aby zachować maksymalne środki ostrożności i wzajemne bezpieczeństwo – petenta i spowiednika. Wbrew różnym opiniom, niemożliwa jest spowiedź przez środki komunikacji elektronicznej.

4. Będziemy transmitować ceremonie Triduum Paschalnego w godzinach ustalonych i przedstawionych w porządku nabożeństw. Pozostałe nabożeństwa będą odprawiane o dowolnie wybranej godzinie w pustym kościele. Stypendia za intencje mszalne proszę przelać na konto parafii podając w tytule o jaką mszę chodzi. Można to też uczynić poprzez kontakt z proboszczem po uzgodnieniu telefonicznym. Konto parafii: 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

5. Pojawiają się w parafii głosy, jakoby na święta mogło uczestniczyć we mszach do 50 osób. Obecnie nie mogę potwierdzić prawdziwości tej informacji. Gdyby taka była – zgodnie z naszą umową – pojawi się natychmiast na stronie parafii oraz w gablotce.

6. Jeśli po świętach dzieci nadal zostaną w domach będziemy zmuszeni do ustalenia nowej daty tegorocznej I Komunii św. w naszej parafii. Mam w tym temacie kontakt z przedstawicielem rodziców i panią katechetką.

7. Nasza parafia podjęła funkcjonowanie w trybie kryzysowym, co się wiąże z maksymalnymi oszczędnościami, tzn. ograniczeniem wydatków, do tego co konieczne, np. do regulowania należności fakturowej i innych ważnych zobowiązań. Zawiesiłem do odwołania pomoc wolontaryjną w pracach przy parafii. Wstrzymałem przygotowania do jakichkolwiek inwestycji i remontów. Prac przy odbudowie Kaplicy 1722 nie można było już wstrzymać, jednak jej wyposażenie w drzwi i witraże na pewno rozciągną się w czasie ze względów kryzysowych i co za tym idzie finansowych. Parafia jest obecnie finansowana z puli pieniędzy przeznaczonych na odbudowę kaplicy. Dziękuję Parafianom, którzy mimo nieobecności na liturgii za względów epidemiologicznych, wsparli finanse parafii swoim przelewem. Proszę o to wszystkich wiernych dobrej woli, którzy chcą i mogą to uczynić. Po świętach spotkam się z Radą Ekonomiczną naszej parafii.

8. Proszę też o zakup Paschalika Wielkanocnego CARITAS 2020. Można to uczynić w kościele w ciągu dnia. Kościół w tych dniach jest zawsze otwarty od 8:oo do 17:oo. Świeca ta staje się w ten sposób symbolem naszej jedności i solidarności z potrzebującymi oraz znakiem miłosierdzia oraz symbolizuje przejście ze śmierci do nowego życia naszego Pana Jezusa Chrystusa, który powiedział „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt). Dziękuję też za jeden przelew przeznaczony na dzieła miłosierdzia w parafii.

9. Ponieważ w tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych, sami odmówimy przed uroczystym świątecznym śniadaniem specjalną modlitwę błogosławieństwa przygotowaną dla Was na stronie internetowej parafii.

10. Życzenia wielkanocne przekaże Wam drogą elektroniczną. Zapewniam Was o modlitwie kapłańskiej za Naszą Wspólnotę i sam na nią liczę.

11. Ponieważ w tym roku nie będzie spotkania młodych w katedrze w Niedzielę Palmową na profilu społecznościowym pojawią się materiały dla młodzieży z orędziem na Światowy Dzień Młodzieży oraz filmiki, i komentarze. Adresy: www.facebook.com/mlodzidlamlodych; www.facebook.com/DAcentrum.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 1

Wczoraj 164

Tydzień 1

Miesiąc 1

Ogółem 335033

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions