10.02.2008r.

1.  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.   Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.  Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej parafii ks. Andrzeja Słabkowskiego proboszcza MB Nieustającej Pomocy w Bukowie, który poprowadzi tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne. Życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa w Jego posługiwaniu. Rekolekcje potrwają do środy i zakończą się Mszą św. ze specjalnym błogosławieństwem rekolekcyjnym. W tym dniu odbędzie się kolekta jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone Słowo Boże, którą ksiądz rekolekcjonista przeznacza na remont kościoła w Bukowie.

3.  W dzisiejszą Niedzielę Trzeźwości modlimy się za tych, którzy tkwią w nałogu pijaństwa oraz za ich rodziny, prosząc Boga o uwolnienie ich z uzależnienia. Przy bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości. Przez wpis do księgi złóżmy Bogu dar z siebie za nadużywających alkoholu w rodzinach naszej parafii.

4.  Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału.

5.  Obchody Liturgiczne Tygodnia:
        •     Czwartek- Wspom. ŚŚ. Cyryla, mnicha i Metodego, bpa, patronów Europy

6.  W poniedziałek z okazji rekolekcji i XVI Światowego Dnia Chorych o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji seniorów naszej parafii, a o godz. 1 1.30   odwiedzimy naszych chorych oraz starszych parafian z posługą sakramentalną. Uczyńmy wszystko aby i oni mieli możliwość włączenia się do ćwiczeń rekolekcyjnych całej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

7.  We wtorek 12.02. nasza parafia przeżywać będzie coroczną Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to szczególny czas łaski od Chrystusa dla całej parafii. Niech każdy bez wyjątku postara się znaleźć czas na osobistą modlitwę. Program adoracji podany jest na planie Rekolekcji Wielkopostnych.

8. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom. Po Mszy św. odbędzie w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

9.  W piątek - III piątek miesiąca o godz. 10.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 10.20 na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również w piątek po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii. Dla dzieci Droga Krzyżowa będzie w czwartek po Mszy św. szkolnej. Serdecznie zapraszamy.

10.  Również w piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. w ich intencji. Po Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

11. W przyszłą niedzielę - II Niedzielę Wielkiego Postu odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna na Krajowy Fundusz Misyjny.

12.  Z przykrością muszę poinformować, że znowu ktoś przynosi do kontenerów na cmentarzu swoje odpady i śmieci. W minionym tygodniu znalazły się tam duże ilości różnych śmieci a szczególnie słomy, która objętościowo zajmuje dużo miejsca. Przypominam, że rachunki za śmieci płacimy od m3. Oprócz tego w sąsiedztwie cmentarza, a szczególnie w parku można zobaczyć bardzo dużo worków ze śmieciami oraz butelek po alkoholu. Taki stan rzeczy niszczy naszą dobrą opinię  w oczach gości, którzy przyjeżdżają do nas na rekolekcje oraz odwiedzają nasz cmentarz.

13.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.