OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na niedzielę 19 kwietnia 2020

1. II Niedziela Wielkanocna. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Po beatyfikacji s. Faustyny 18 kwietnia 1993 roku biskupi polscy wystosowali prośbę do papieża o ustanowienie Święta Miłosierdzia Bożego. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła w 1997 roku na obchodzenie go w polskim Kościele katolickim w Białą Niedzielę.
Podczas kanonizacji Św. Faustyny w 2000 roku Jan Paweł II ogłosił II Niedzielę Wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła. Uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu papież dokonał 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
18 kwietnia 1993 roku, w Niedzielę Miłosierdzia, została beatyfikowana Faustyna Kowalska. 30 kwietnia Roku Wielkiego Jubileuszu, także w Święto Miłosierdzia, została ona kanonizowana. W Święto Miłosierdzia w 2011 roku, w dniu 1. maja, Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym, zaś w Niedzielę Miłosierdzia w dniu 27. kwietnia 2014 Jan Paweł II został ogłoszony świętym razem z Janem XXIII.

2. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym Metropolita Katowicki wydał dla Archidiecezji Katowickiej nowe akty prawne dotyczące posługi liturgicznej. Wchodzą one w życie od poniedziałku 20 kwietnia. Znajdziemy je w gablotce i na stronie parafii. W sprawach nie ujętych poniżej należy zachować zarządzenia z 25 marca
  • Przywraca się w kościołach Msze św. według godzinowego harmonogramu
  • Zaleca się, aby we Mszy św. w pierwszej kolejności uczestniczyły osoby związane z przyjętą intencją i dopiero potem pozostali wierni
  • Na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.
  • Zachowane są zasady zachowania dystansu od siebie, zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji powierzchni w kościele po każdej Mszy św.
  • Ponieważ nie wszyscy mogą uczestniczyć w Eucharystii ze względów powyższych, dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. nakazanej obowiązuje nadal do odwołania. Zachęca się wiernych do korzystania z transmisji nabożeństw parafialnych lub innych.

3. Wobec tych zarządzeń wprowadzamy dodatkowe Msze św. w niedzielę. Niektóre będą odprawiane bez organów.

4. Powierzchnia użytkowa naszego kościoła liczy 665 m2, dlatego we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 45 osób.

5. Zaległe stypendia mszalne proszę przekazać w zakrystii lub przelać na konto parafii 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238, podając w tytule o jaką mszę chodzi. Od poniedziałku ofiary składamy jak zawsze w zakrystii przed Mszą św.

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha głównego patrona Polski

7. Kancelaria parafialna jest nadal nieczynna. Można jednak telefonicznie załatwić swoją sprawę. Potem przychodzimy po dokument gotowy do odbioru lub po potrzebne zaświadczenie (oczywiście w maseczce).

8. Kościół będzie otwarty na modlitwę od 8:oo i zamykany przed 18:oo.

9. Nadal zawieszone są wszystkie spotkania formacyjne przy parafii.

10. Módlmy się wytrwale o ustanie zarazy, za chorych i umierających, oraz niosących im pomoc, a przede wszystkim za 130000 osób zmarłych wskutek koronawirusa. Codzienne bicie dzwonów wzywające rodziny do modlitwy, przesuwamy w naszej parafii z 20:15 na godzinę 18:oo. O tej porze łatwiej o udział mniejszych dzieci we wspólnej modlitwie. Odmówmy też wtedy Raduj się nieba Królowo, które w Okresie Wielkanocnym zastępuje Anioł Pański. Natomiast o 20:3o w całej Polsce wspólnie łączymy się na modlitwie różańcowej.

11. Gorąco polecam waszej modlitwie chorego obecnie Księdza Mateusza Tomanka dyrektora naszego archidiecezjalnego gospodarstwa i domu rekolekcyjnego. Aktualnie przebywa w szpitalu. We wtorek zapraszam na Mszę św. w Jego intencji, aby do nas wrócił w pełni sił.

12. Jeszcze raz w imieniu całej parafii dziękuje panu informatykowi Tadeuszowi za profesjonalne dopilnowanie transmisji naszych niedzielnych Mszy świętych. Parafianie dzwonią do mnie i bardzo doceniają możliwość przeżywania nabożeństw w łączności ze swoim kościołem parafialnym. Dziękuję też panu organiście i pani solistce za ubogacenie świątecznej liturgii.

13. Trwają prace przy odbudowie Kaplicy 1722. Dziękuję za wszelkie wsparcie tego dzieła teraz i w przeszłości. Dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym dla parafii czasie wsparli konto parafialne swoim datkiem. Bóg zapłać za każdy dar!

14. Nadal można w kościele nabyć Paschalik Wielkanocny CARITAS 2020. Dochód z jego sprzedaży jest funduszem na cele miłosierdzia. Zostało jeszcze kilkadziesiąt takich paschalików. Złóżmy za nie dowolną ofiarę. Jest też jeszcze świąteczny numeru Gościa Niedzielnego - to numer podwójny na Wielkanoc i Niedzielę Miłosierdzia.

15. W porozumieniu w przedstawicielem rodziców i pani katechetki odwołałem majową uroczystość I Komunii św. naszych dzieci z klasy trzeciej. Uroczystość tę przełożyliśmy na 13. września. Mamy taką nadzieję, że czas kryzysowy będzie już wtedy wspomnieniem.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 116

Wczoraj 143

Tydzień 704

Miesiąc 529

Ogółem 338988

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions