OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24.05.2020r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Niebo to cel naszych dążeń wyznaczony przez Pana Jezusa. Idę przecież przygotować Wam miejsce – mówił Pan.

2. Dzisiaj jest też Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Modlimy się więc za prześladowanych w tym kraju za wiarę. Czytamy też zaproszenie Księdza Arcybiskupa do duchowego włączenia się w pielgrzymkę piekarską (ta już za tydzień). Sumę parafialną odprawiamy dzisiaj w intencji parafian i jest ona transmitowana. We Mszach w naszym kościele może uczestniczyć do 70 osób. Dlatego mamy 3 dodatkowe msze. Pamiętajmy, że nadal obowiązuje: zasada noszenia maseczek oraz zachowania 2 m. dystansu od siebie. Jest prośba, aby osoby które przyjmują Komunię św. na rękę, (to się usilnie zaleca) podchodziły do Komunii św. w pierwszej kolejności.

3. Kolekta jest dzisiaj parafialna i składamy ją do odwołania do drewnianej skarbony. Za tydzień kolekta niedzielna będzie na archidiecezję, a dokładnie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem katedry – pomnika historii. Kolekta za dwa tygodnie będzie na Wydział teologiczny UŚ. Dziękuję za każdy dar materialny składany przez Was na te i inne kościelne cele. Bóg zapłać za ofiary!

4. Dalsze podziękowania! Kieruje je też do wszystkich ofiarodawców, którzy poprzez przelew bankowy składają swoje ofiary na rzecz parafii. Pozwoliły one na normalne funkcjonowanie parafii i kontynuację odbudowy Kaplicy 1722 nawet w obecnej sytuacji. Dzisiejsza kondycja finansowa przychodów parafii dochodzi do 50%, porównując do czasu przed kryzysem. Przed miesiącem mogliśmy mówić tylko o 20%.

5. Gość Niedzielny ze specjalnym dodatkiem o Polakach ratujących Żydów.

6. Apostolstwo Chorych – dwa ostatnie numery, proszę zanieść chorym do domu.

7. We wtorek jest Dzień Matki. Zapraszam na Mszę św. wieczorną. Będziemy się modlić za nasze Mamy. Chcemy pamiętać o obojgu rodzicach dziękując za dar wychowania.

8. Msza w piątek będzie sprawowana przez wstawiennictwo Świętych Pio i Jana Pawła II. Zapraszam wszystkich czcicieli tych bliskich nam Bożych Mężów.

9. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy już w Nowennie przed uroczystością. Tego dnia miała się odbyć doroczna pielgrzymka świata męskiego do Piekar Śląskich, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będą w niej uczestniczyć tylko delegaci. Transmisja z Bazyliki Piekarskiej będzie o 13:oo. (TVP Katowice; Telewizja Polonia; Radio eM; PR Katowice).

10. Ponawiam ogłoszenie, iż tegoroczna I Komunia Św. naszych dzieci z 3 klasy będzie przeżywana w innej niż zwykle formie, ze względu na sytuację epidemiologiczną na którą nie mamy wpływu, ale z którą musimy się liczyć. Rodzice już od 2 tygodni mogą omówić z proboszczem sprawy organizacyjne i ustalić Eucharystię w czasie której dziecko lub dzieci przyjmą I Komunie św.. (w kościele może być wtedy 68 osób). Rodzice, którzy nie chcą skorzystać z tej formy Komunii, poczekają na termin 13 września. Wtedy reszta dzieci przyjmie I Komunię św., ale tylko pod tym oczywistym warunkiem, że nie będzie już obostrzeń sanitarnych, ani nawrotu epidemii.

11. Spowiedź wielkanocna kończy się 7. czerwca. Dodatkowa okazja do spowiedzi na probostwie będzie po mszy wieczornej we wtorek, czwartek i piątek do godz. 18:oo.

12. Ks. Janusz Wilk napisał nową książkę wydaną i rozprowadzaną przez Księgarnię Św. Jacka pt. Zacznijcie, wargi nasze, chwalić Pannę Świętą. Jest ona komentarzem biblijno-duchowym do Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny,

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 54

Wczoraj 73

Tydzień 367

Miesiąc 926

Ogółem 339385

Currently are 22 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions