OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31-05-2020r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O Duchu Święty Boże, napełnij serca nasze. Wołamy razem z całym Kościołem śpiewając dzisiaj Sekwencję do Ducha Świętego i hymn Veni Creator Spiritus. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego hymnu, spełniając warunki odpustu.

2. Dzisiaj możemy się duchowo połączyć z Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Ze względu na stan epidemiczny nie mogła się odbyć pielgrzymka w tradycyjnej formie. Transmisja uroczystości z Piekar Śląskich rozpocznie się o 13:oo: w TVP Katowice i TV Polonia; oraz Radiu eM i PR Katowice. Śpiewajmy Matko Piekarska.

3. Od wczoraj przestaje obowiązywać limit osób przebywających w kościele. Nadal jednak staramy się zachować bezpieczny odstęp i nosimy maseczki. Przywracamy nabożeństwa w parafii i adorację. Wraca więc bicie dzwonów. W gablotce i na stronach parafii jest najnowsze zarządzenie Arcybiskupa, (z 28. maja) który min. odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy niedzielnej z małymi wyjątkami. Reszta zmian jest nam znana z informacji medialnych.

4. Zapraszam ministrantów do służby. Dzieci szkolne proszę, aby przyszły do spowiedzi św. w czwartek o 15:oo i na mszę św. w I piątek miesiąca. Młodzież ma swoją spowiedź św. w I piątek o 18:oo, po czym odprawimy recytowaną mszę św. w int. młodzieży. Obecność kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa. (będą też ogłoszenia). Rodzice, Dziadkowie – przypomnijcie swoim dzieciom !!!

5. Kolekta tej niedzieli jest na archidiecezję, a dokładnie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem katedry i składamy ją do drewnianej skarbony. Za tydzień, kolekta będzie zebrana na budujący się kościół w Rybniku. Dziękuję za każdy dar składany przez Was na te i inne kościelne cele. Bóg zapłać!

6. Podziękowania kieruje też do wszystkich parafian i naszych przyjaciół, którzy drogą bankową przekazują swoje ofiary na rachunek parafii. Pozwalają one na zachowanie płynności finansowej parafii przy kontynuacji odbudowy Kaplicy 1722, choć wydawało się, że odbudowę trzeba będzie odroczyć. Nie stało się tak dzięki Wam.

7. Gość Niedzielny informuje jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci. Jest też katecheza o darach Ducha Świętego i wiele innych treści na czasie.

8. Obchód chorych od 9:oo:
I czwartek: Marii Dąbrowskiej, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Oraczy.
I piątek: Zdrojowa Młodzieżowa, Pszowska, Matki Teresy, Wesoła, Sportowa.

9. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. dla dorosłych (w konfesjonale) będzie pół godziny przed mszami wieczornymi w wyjątkiem niedzieli, a we wtorek również po mszy wieczornej. Spowiedź wielkanocna jest do 7. czerwca.

10. Zwracam się z prośbą, by niezwłocznie uregulować opłatę za dzierżawę miejsca grobowego, która uległa już wygaśnięciu. Groby nieopłacone powyżej jednego roku będą udostępnione do ponownego pochówku lub przekopane. W lipcu i sierpniu jest do likwidacji około 30 takich grobów. Parafia nie ma obowiązku osobnego informowania opiekunów o braku opłaty, która jest tożsama z rezygnacją z dzierżawy. Kancelaria jest już czynna jak dawniej.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 56

Wczoraj 73

Tydzień 369

Miesiąc 928

Ogółem 339387

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions