OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.06.2020

1. XIII Niedziela Zwykła. Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. Każda „niby” strata przeradza się w zysk.

2. W dniu wyborów prezydenckich mamy okazję do modlitwy za Polskę.

3. Dzisiaj w naszej parafii pierwsza grupa dzieci przystępuje do I Komunii Św. Dzieci Pierwszokomunijne maja swoją Mszę św. o 12:oo i spotkają się jeszcze na nabożeństwie o 17:oo - wtedy podziękują Bogu i Rodzicom. Drogie dzieci przyjdźcie na Mszę św. w I czwartek i I piątek na 17:oo, oraz w I sobotę na 9:oo.

4. Za tydzień w niedzielę 5 lipca druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Próba przed uroczystością będzie w czwartek o 18:oo. Pierwsza spowiedź jest zaplanowana na sobotę o 10:oo. Dorośli też będą się mogli wyspowiadać.

5. Kiedy już wszystkie dzieci z klasy trzeciej przyjmą I Komunię Świętą, wtedy odprawimy wspólną Msze świętą dziękczynną z Te Deum Laudamus. Mamy nadzieję, że będziemy już zupełnie wolni od koronawirusa i nasze plany się zrealizują. Ponadto we wrześniu planujemy wyjechać na pielgrzymkę do wybranego sanktuarium: Jasna Góra, Krzeszów, Wambierzyce, Licheń, Góra Św. Anny, Gidle, Leśniów, albo: Szczyrk, Kalwaria Zebrzydowska, Piekary Śl. (… ?)

6. Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na wcześniejszą I Komunię, przystąpią do Niej 13. września. Będzie to ostatnia grupa przystępujących do I Komunii w 2020 roku, który z wiadomych względów okazał się wyjątkowy.

7. Kolekta tej niedzieli jest parafialna i tak będzie do końca lipca ze względu na prace wykończeniowe przy naszej Kaplicy 1722. Ofiary parafian na ten cel przyniosły w tym miesiącu kolejne kilka tysięcy złotych. Jedynie kolekta 12 lipca będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność na cele Naszej Wspólnoty i całego Kościoła.

8. Jutro przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w całym Kościele jest zbierana kolekta na Stolicę Apostolską – to tzw. Świętopietrze. Kto może niech uczci tych Świętych Mężów, którzy odegrali wielką rolę w Historii Kościoła u Jego początków i w całej historii. Odprawimy dwie Msze św. Rano o 9:oo - w int. Ojca Świętego i wieczorem o 17:oo.

9. We wtorek o 15:3o, po przerwie zostają wznowione spotkania Legionu Maryi.

10. Obchód chorych będzie od 9:oo: I czwartek – ulice: Dąbrowskiej, Pałacowa, Gagarina, Olszyny. I piątek (wyjdzie do chorych dwóch księży) – ulice: Oraczy, Zdrojowa, Młodzieżowa, Pszowska, Matki Teresy, Wesoła i Sportowa.

11. W I piątek miesiąca jest zawsze kolekta na cele charytatywne. Podziękowania kieruje do ofiarodawców tej zbiórki oraz wspomagających dzieło Św. Antoniego.

12. W I sobotę miesiąca po porannym nabożeństwie odbędzie się spotkanie przewodniczących Róż Różańcowych w domu parafialnym. (około 10:oo)

13. Gość Niedzielny rozpoczyna cykl o mniej znanych sanktuariach maryjnych.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 590

Wczoraj 564

Tydzień 2816

Miesiąc 10583

Ogółem 402814

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions