30.08.2020r.

1. XXII Niedziela Zwykła. W naszej parafii gościmy Księdza dr. Wojciecha Bartoszka - redaktora naczelnego pisma Apostolstwo Chorych - który wygłosi kazania na wszystkich niedzielnych mszach. Jesteśmy wdzięczni Księdzu za jego obecność wśród nas i wierną posługę dla dobra chorych całej Polski. Ksiądz Bartoszek będzie spowiadał 20 min. przed mszą.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na cele parafialne. Bóg Wam zapłać!

3. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o Świętej Matce Teresie z Kalkuty.

4. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Obecnie nie możemy zgromadzić w kościele całej społeczności szkolnej. Rano dzieci rozpoczynają szkołę o różnych godzinach. Dlatego wieczorem odprawimy mszę w intencji całej szkoły: uczniów, nauczycieli i rodziców. Kto może, ten niech przyjdzie. Okazja do spowiedzi św. będzie od 16:3o. Rodzice! Przypomnijcie dzieciom o spowiedzi św. po wakacjach. Można też przyjść do kościoła w I czwartek., I piątek lub I sobotę. Tornistry i przybory szkolne dzieci klasy pierwszej, poświęcę na lekcji religii.

5. Również we wtorek wieczorem zapraszam przedstawicieli rodziców dzieci klasy trzeciej, które w niedzielę 13. września. mają przystąpić do I Komunii świętej. Spotkanie jest pilne i odbędzie się na probostwie 1. września o 18:oo.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Jak zawsze odprawimy nabożeństwa według porządku nabożeństw. W I piątek spowiedź będzie już od 16:oo. W naszej parafii każdego miesiąca zbieramy w tym dniu kolektę na cele dobroczynne. Tym razem przekażemy ją na pomoc dla Libanu przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przypominam, że można rozpocząć odprawianie praktyki pobożnościowej dziewięciu kolejnych pierwszych piątków miesiąca w związku z obietnicą Jezusa daną Świętej Małgorzacie Alacoque. Wiem, że wiele dzieci rozpoczęło tę praktykę, ale jej nie skończyło. Teraz mają kolejną okazję, ale nie tylko dzieci, lecz i dorośli.

7. Obchód chorych - plan wizyt od 8:3o: Czwartek: Dąbrowskiej, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Oraczy. Piątek: Zdrojowa, Młodzieżowa, Matki Teresy, Pszowska, Sportowa. Sobota: Wesoła i pozostali zgłoszeni spoza listy głównej. W sytuacji niemożności dzwonimy do proboszcza dzień wcześniej na 324562174

8. Da Bóg doczekać w przyszłą niedzielę będziemy świętować dożynki. Proszę, aby suma miała uroczysty charakter, ponieważ jest to święto nie tylko rolników, ale wszystkich, którzy jedzą chleb i maja postawę wdzięczności wobec ludzkiej pracy i darów Boga. Proszę, by ofiarodawcy płodów rolnych przynieśli je pod boczny ołtarz w piątek po mszy wieczornej. Przy tej okazji dziękuję też wszystkim, którzy bezinteresownie i często ofiarują do kościoła swoje kwiaty na Chwałę Bożą.

Ogółem 1332011