08.11.2020r.

1. XXXII Niedziela Zwykła. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Temat przewodni tego dnia jest poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, społeczeństwu i wiernym,  którzy od lat doświadczają dramatu wojny, zniszczenia, prześladowania, a także głodu i śmierci. W tym kraju posługuje wielu misjonarzy z Polski, wśród nich bp Tadeusz Zbigniew Kusy, wierny uczestnik pielgrzymek do Matki Bożej Piekarskiej. Jesteśmy też wstrząśnięci egzekucjami chrześcijan w Korei Północnej, np. za posiadanie Biblii. ISIS nadal wykonuje egzekucje poprzez ukrzyżowanie w okolicy Aleppo (sierpień 2020). Ludzie głodują w Sudanie, Somalii, Jemenie i Nigerii. Kościół idzie z pomocą ofiarą zła.

2. Kolekta tej niedzieli jest parafialna z przeznaczeniem na zapłatę za opał. (gaz dla kościoła i olej op./drewno dla domu parafialnego.) W naszym kościele min. temperatura to 13 stopni *C. Za sam gaz w miesiącach zimowych płacimy średnio 4500 złotych/2 miesiące. Przy starym piecu była to suma 20% wyższa. Polecam Waszej ofiarności ten cel raz w roku i dziękuję za złożoną lub przelaną ofiarę w tym trudnym czasie zdrowotnym i ekonomicznym. Bóg Wam zapłać!

3. Za tydzień zbierzemy kolektę, która zastąpi dwie zbiórki, które zwykle miały miejsce przed kościołem po mszach świętych niedzielnych, to są: na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie (na 15.11) oraz na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie (na 6.12.). Zebrane ofiary podzielimy na dwie części.

4. W naszej parafii trwa modlitwa i drugi odczyt zmarłych zalecanych. Za nich odprawiono już kilka mszy św. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji.

5. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID – 19 oraz łatwą transmisją koronawirusa, obowiązują nas nowe zarządzenia i te, które są już powszechnie znane (maseczka, dystans, dezynfekcja). I tak, w naszym kościele (łącznie z powierzchnią chóru) może przebywać nie więcej niż 57 osób. Dlatego w każdą niedzielę odprawiamy 3 msze dodatkowe: o 9:oo, 11:3o i 17:oo. Zachęcam młodszych parafian do przyjścia na mszę o 17:oo.

6. Ze względów bezpieczeństwa jesteśmy nadal zmuszeni do zawieszenia spotkań formacyjnych przy parafii. Ministranci przychodzą na służbę za zgodą rodziców. Regularnie przychodzi na służbę tylko 4. chłopców, za co im serdecznie dziękuję.

7. W środę ma miejsce Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta dekanalna msza święta za Ojczyznę będzie odprawiona w Bazylice Matki Bożej w Pszowie o 10:oo. Niestety ze względu na limit osób uczestniczących w nabożeństwach nie wszyscy będą mogli wejść do świątyni. Dlatego poleca się korzystanie z transmisji. Szczegóły znajdziemy na stronie parafii NNMP w Pszowie.

8. Gość Niedzielny analizuje to czym żyjemy: pandemia, demonstracje i ich cele, gospodarka, zamachy, Święto Niepodległości. Jest też tygodniowy program TV. Dla dzieci można nabyć Mały Gość Niedzielny.

9. Oto niektóre transmisje Mszy świętych niedzielnych:

• TVP 1: 7:oo i 11:oo; TV Trwam: 10:3o i 20:2o różaniec; TVP Polonia: 13;oo.
  • Radio eM: Msza św. z katedry o 12.00 i codziennie o 20.30 – transmisja modlitwy różańcowej

Ogółem 1331987