OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29.11.2020r.

 

1. I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny 2021. Ksiądz Arcybiskup kieruje do nas swoje słowo. Dziś jest też Niedziela Trzeźwości. Swój dar abstynencji na adwent możemy wpisać do parafialnej księgi trzeźwości.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać za złożone ofiary! Natomiast wszystkie kolekty grudniowe będą przeznaczone tylko na cele parafialne, gdyż taka jest aktualna konieczność. Wyjątkiem będzie pasterka (Fundusz Obrony Życia) i II dzień świąt Bożego Narodzenia (Wydział Teologiczny UŚ). 6. grudnia prześlemy zebraną już kwotę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W każdy I piątek miesiąca zbieramy kolektę na cele miłosierdzia. Od dziś po mszach niedzielnych możemy nabyć świece CARITAS.

3. Dziękujemy naszym Strażakom za wykonaną pracę oczyszczenia rynien po jesiennym opadzie liści na budynku probostwa i domu parafialnego. Prace te dla dobra wspólnego Panowie Strażacy wykonują od lat systematycznie i chętnie. Podziękowania należą się też panu Mirosławowi Kubek za oczyszczenie rynien na kościele przy pomocy profesjonalnej zwyżki, którą wynajęliśmy.

4. Niezmiennie zachowujmy znane nam wszystkim zasady: dystans 1,5 metra (nie tylko od osoby obok mnie, ale również za mną i przede mną), noszenie maseczki zakrywającej usta i nos, oraz mycie rąk i częsta dezynfekcja. Limit osób przebywających w kościele to niespełna 60 osób.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Spowiedź św. będzie przed każdą mszą. Będzie to dzień szczególnych modlitw za górników młodszych i starszych wraz z ich rodzinami, oraz za zmarłych górników. Wieczorem będzie msza młodzieżowa odprawiona jako roraty, również w intencji górników. Ta Msza św. będzie ofiarowana przez młodych, którzy pójdą na procesję ofiarniczą w czasie liturgii mszalnej. Na 18:oo nie będzie kolekty.

6. Waszej uwadze polecam: "Apel ludzi nauki o prawdę i szacunek w pamięci o Janie Pawle II", który znajdziecie pod poniższym odnośnikiem: https://ekai.pl/apel-ludzi-nauki-o-prawde-i-szacunek-w-pamieci-o-janie-pawle-ii/

7. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy kalendarz na 2021 rok.

8. Duszpasterstwo w Adwencie oraz w Okresie Bożego Narodzenia. To co było możliwe w latach ubiegłych w dobie koronawirusa musi ulec zmianie, abyśmy zachowali wymagane czasowe normy sanitarne. Jest rzeczą wiadomą, że nadal zachowujemy zasady wypisane w punkcie 5. tych ogłoszeń. Najtrudniejsze do zachowania jest jednak mające moc prawną ograniczenie, które dotyczy limitu osób przebywających w kościele w czasie nabożeństw, który w naszej świątyni wynosi zaledwie 60 osób. Lepsze to niż 5 osób. Właśnie dlatego w naszej parafii od kilku tygodni odprawiamy msze dodatkowe, dzięki czemu przeszło 350 osób mogło uczestniczyć we Mszy świętej niedzielnej. Zakładamy, że do 27 grudnia nic się nie zmieni. Musimy więc zaradzić powyższym trudnościom w ten sposób:

9. RORATY. Msze św. wotywne o Matce Bożej w Adwencie będą w tym roku odprawiane w różnym czasie zawsze według porządku nabożeństw. Kto chce, będzie mógł przyjść na roraty chociaż jeden raz w tygodniu. Osobno są zaproszone: maluszki oraz klasa 1 i 2 (sobota); klasa 3 i 4 (wtorek); klasa 5 i 6 (czwartek); klasa 7 i 8, oraz młodzież (piątek); a dorośli mają okazję przyjść na roraty w pozostałe wyznaczone dni: w środę rano, w czwartek wieczorem lub razem z dziećmi, czy młodzieżą. W ten sposób nie przekroczymy limitu osób i kto chce, ma ku temu okazję i może przyjść. Rodzice uczestniczący dzisiaj we Mszy niedzielnej niech zabiorą dla swojego dziecka komplet obrazków przewidzianych na tegoroczne roraty, które mają zgłębiać Tajemnicę Mszy świętej. Proszę, aby obrazki zabrali tylko rodzice dzieci, które są zainteresowane roratami pomimo pandemii. Zabieramy tylko jeden komplet na jeden dom. Nie zabieramy obrazków dla osób trzecich. Osoby nieobecne mogą poprosić o obrazki za tydzień. Ponadto proszę, aby nie zabierać obrazków po to, aby poleżały na stole i na końcu zostały wyrzucone. W domu razem z dziećmi możemy wspólnie powklejać na planszę otrzymane obrazki. Ojców lub braci proszę, by odpowiednio wzmocnili i powiesili w pokoju wypełnione obrazkami plansze. W codziennej modlitwie - najlepiej wspólnej z dziećmi można nawiązać do treści zawartych przy pomocy obrazu. Jeszcze inny sposób uczestniczenia w roratach w obecnych czasach, a mianowicie:

RORATY ONLINE. Autorzy internetowej platformy holyweek.pl wykorzystując powyższe materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane materiały będą prowadziły zaangażowane osoby od monitorów komputerów do realizowania aktywności zadawanych przez autorów Platformy. Holyweek.pl skierowany jest do całych rodzin i zawiera w sobie cztery moduły:

  • Roraty – prowadzone w oparciu o materiały z Małego Gościa Niedzielnego. Zaplanowano dwie transmisje online mszy roratniej (z parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6.45 oraz z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18.00). Linki do tych transmisji znajdują się na stronie holyweek.pl. Nauki roratnie będą również udostępniane w formie audiowizualnych audycji. Platforma holyweek.pl umożliwi dzieciom dostęp do roratnich obrazków w wersji elektronicznej za pośrednictwem czterocyfrowych kodów. Obrazki będą pobierane z wirtualnych skrzynek za pomocą otrzymanych kodów.
  • Kalendarz adwentowy – zawiera aktywizacje rodzinne na każdy dzień, które zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Św. Filipa Nereusza z Rudy Śl.
  • Miernik światła – zawiera szereg charytatywnych inicjatyw oraz materiałów audiowizualnych dotyczących przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia przez poszczególne rodziny oraz skrzynkę modlitewnych intencji.
  • Zakładka świąteczna – zawiera materiały wyjaśniające symbolikę Adwentu oraz Bożego Narodzenia. W ramach projektu odbędą się konkursy. Będą też ciekawe nagrody. Nagrodę główną ufunduje Ksiądz Arcybiskup Wiktor.

10. BARBÓRKA W KOŚCIELE. Wszystkie msze w dniu Św. Barbary tj. 4. grudnia odprawimy w intencji górników. Do mszy porannej i wieczornej dodaliśmy kolejne. Panowie Górnicy!!! Macie okazję przyjść na jedną z pięciu mszy. Będziemy się za Was modlić cały dzień i będziemy też pamiętać o zmarłych naszych Ojcach, Dziadkach, a może i Braciach Górnikach. Zauważmy, że w tym roku Barbórka przypada na piękny dzień Serca Jezusowego – I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed mszą. Kto może niech nie zwleka z Komunią. Rodziny górnicze są zwolnione z postu piątkowego. Msze św. barbórkowe w int. braci górniczej, będą też transmitowane w niedzielę 29 listopada: o 9.oo – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka z parafii św. Barbary w Rudzie Śl., transmisja na falach Polskiego Radia – Jedynka; oraz o 13.oo – Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach (przy KWK „Wujek”), w TV Polonia i TVP Katowice.

11. OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY. Wszyscy parafianie Kokoszyc będą mieli dostarczone opłatki w kopercie i znajdą je w swojej skrzynce pocztowej. Do opłatków będzie dołączony świąteczny list od proboszcza. Parafia nikogo nie deleguje do rozprowadzania opłatków w innej formie niż powyższa. Opłatki te proszę potraktować jako symboliczny prezent.

12. DZIECI MARYI. Planujemy spotkania w trybie online. Każde dziecko należące do tej wspólnoty proszone jest o wysłanie swojego maila (przez rodziców) na platformę Teams do animatorek. Będą to spotkania raz na dwa tygodnie (1 godz.) UWAGA! Wszystkie Dzieci Maryi z naszej parafii proszone są o przyniesienie na probostwo koperty ze swoim medalikiem na wstążeczce. Kopertę podpisujemy swoim imieniem i nazwiskiem, i wrzucamy do skrzynki pocztowej proboszcza. Uczyńcie to do najbliższego wtorku do godziny 18:oo. W kolejny wtorek 8. grudnia będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i otrzymamy nowe medaliki odpowiednie do stażu bycia we Wspólnocie.

13. ŚWIECE CARITAS - WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Są do nabycia po niedzielnych mszach w domu parafialnym (do południa) lub w zakrystii (po mszach wieczornych). W tygodniu będą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Duża świeca jest po 12 złotych, mała po 5 złotych. W IV Niedzielę Adwentu nie będzie sprzedaży świec czy opłatków. Będzie tylko Gość Niedzielny.

14. KOLĘDA. W tym roku nie może się odbyć w klasycznej formie. Kapłan pójdzie tylko do domów wcześniej zgłoszonych – na wyraźne zaproszenie gospodarza domu. W jednym dniu ksiądz będzie mógł odwiedzić nie więcej niż 2-3 domy, zachowując wszelką ostrożność sanitarną. Będą też odprawione liczne Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic parafii (według dawnych tras kolędowych). Myślę, że zaczniemy od III Niedzieli Adwentu.

15. PASTERKA. Jeśli zaistnieje taka potrzeba mogą być odprawione nawet trzy pasterki. Ostatnia o 24.oo.

16. Sprawca otarcia szarego Mercedesa (SRB 3PR9) na parkingu przy naszym kościele w niedzielę 22. listopada o godzinie 11:49, proszony jest o zgłoszenie się do proboszcza celem polubownego załatwienia sprawy bez zgłaszania incydentu.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 33

Wczoraj 438

Tydzień 2447

Miesiąc 7351

Ogółem 399582

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions