9.03.2008r.

1.   Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.   Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, oraz nabożeństwo ku czci Krzyża św. i poświęcimy krzyże. Prosimy aby przynieść je do kościoła. Przy tej okazji pragnę poinformować, że w nocy z 7-8.03 został znieważony krzyż znajdujący się na ul. Młodzieżowej obok państwa Matuszek. Gipsowa figura Matki Bożej znajdująca się we wnęce krzyża została wrzucona na jezdnię i rozjechana przez samochody. Przez liczny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej przeprośmy Boga za tę haniebną profanację.

3.  Obchody Liturgiczne Tygodnia:

•      Sobota - Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Uroczystość jest przeniesiona ze względu na to, że w tym roku wypada w Wielkim Tygodniu. W tym dniu Msze św.  o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji rzemieślników i przedsiębiorców naszej parafii oraz ich rodzin.

4.  W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom. Po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa dla dzieci. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych

5.  W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz, 16.20 na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również w piątek po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

6.  Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki, która znajduje się pod chórem.

7.  Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Młodzież tego dnia gromadzi się o godz. 14.00 w katedrze katowickiej, w związku z ustanowieniem tej niedzieli przez Sługę Bożego Jana Pawła II Światowym Dniem Młodzieży. Tegoroczny pierwszy etap XXIII Światowego Dnia Młodzieży odbywa się pod hasłem „Otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami" (Dz 1,8). Drugi etap będzie miał miejsce w Sydney w Australii w czasie lipcowego spotkania młodzieży z papieżem Benedyktem XVI. Organizowany jest wyjazd autokarowy do Katowic. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

8.  W niedzielę 16.03. o godz. 15.00 odbędzie się w Domu Parafialnym w Pszowie Dzień Skupienia dla narzeczonych. Zaś w piątek 14.03. o godz. 18.00 i w sobotę 15.03. o godz. 17.00 odbędą się nauki przedślubne.

9.  W dniach 6-13 kwietnia 2008r. w katowickim „Spodku" odbędzie się Ewangelizacja Pro Christ. Podczas ośmiu wieczorów głoszone będzie orędzie ewangelizacyjne. Oprócz tego odbędą się koncerty, spektakle, reportaże, oraz rozmowy o samotności, autorytetach, potrzebie bliskości, przebaczeniu, zadziwiającej miłości. Ewangelizacja Pro Christ chce wyjść naprzeciw poszukiwaniom współczesnego człowieka stąd każde spotkanie posiada swój odrębny temat. Już teraz można rezerwować bezpłatne karty wstępu w Biurze Organizacji Widowni. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablotce oraz w internecie www.prochrist.pl ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik" - Wielkanocne Dzieło Caritas.