07-03-2021r.

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Zbawienie przychodzi przez wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą i mądrością samego Boga. Chrystus ukrzyżowany jest głoszony od dwóch tysięcy lat i od początku jest On zgorszeniem i głupstwem dla świata. Ale poza Nim nie ma zbawienia. Nie ma pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Szczęśliwy ten, kto w ukrzyżowanym zobaczy Pana Chwały. O 15:oo odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Kolekta tej i następnej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone bądź przelane w okresie pandemii ofiary!

3. Proszę o zachowanie aktualnych zasad reżimu sanitarnego, które nie zostały złagodzone w sprawach odnoszących się do liturgii. Zasady te są wszechobecne w mediach i tym samym wszystkim znane. Są też wywieszone na drzwiach kościoła, wydrukowane na kartkach z ogłoszeniami i można je wyświetlić na stronach parafii. Dziękuję parafianom za cierpliwe przestrzeganie tychże zasad bezpieczeństwa. Wszyscy robimy co w naszej mocy, aby przetrwać ten trudny czas pandemii. Módlmy się o jej ustanie, aby nie powtórzyła się sytuacja z wiosny 2020 roku, kiedy odwołano ceremonie świąteczne z udziałem wiernych. Pamiętajmy o chorych!

• W kościele może maksymalnie przebywać jedynie 60 osób Korzystajmy z uczestnictwa w niedzielnych mszach dodatkowych o 9:3o, 11:3o czy 17:oo. Osoby starsze lub o słabym zdrowiu mogą korzystać z dyspensy od uczestnictwa we mszy niedzielnej. Telewizja przygotowała wiele transmisji nabożeństw z których należy korzystać. Chorzy zgłoszeni są odwiedzani z Komunią św. przy zachowaniu zasad sanitarnych na czas pandemii.
  • Zachowujemy dystans od siebie co najmniej na 1,5 metra w stosunku do osób będących obok, za mną i przede mną. Wykorzystujemy wolne przestrzenie ławek i nie siadamy za czyimiś plecami! Więcej wiernych powinno korzystać z miejsc na chórze kościoła. Witamy się gestem bez podawania dłoni.
  • Maseczką i tylko maseczką zakrywamy usta i nos.
  • Nie dotykamy ręką twarzy, ust czy nosa.
  • Dezynfekujemy całą powierzchnie dłoni - wewnętrzną i zewnętrzną łącznie z kciukiem, oraz między palcami. Zaraz po wejściu do świątyni korzystamy z przygotowanych do tego celu płynów dezynfekcyjnych do rąk.
  • Zaleca się przyjmowanie Komunii Św. na rękę. Komunie św. do ust można przyjąć od proboszcza. Jeśli komunikuje jeden kapłan - wpierw niech podejdą osoby przyjmujące Komunie św. na rękę, a zaraz po niech przyjmujący do ust.

4. W piątek są dwie drogi krzyżowe o 16:1o i 17:4o, a w sobotę o 10:oo dla dzieci. Ze względu na wyjazd proboszcza na pogrzeb, w piątek nie będzie spowiedzi św.

5. Gość Niedzielny zamieszcza malutką książeczkę z nowenną do Św. Józefa i przy okazji rodzi się pytanie: co takiego jest w nowennach, że tak chętnie je odprawiamy? Za tydzień dostarczony będzie wydanie Gościa Extra poświęconego w całości Św. Józefowi. Wiele miejsca w GN poświęca się trzeciej fali pandemii, która jest faktem.

Miesiąc 19347