18.04.2021r.

1. III Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dzisiejsza Niedziela Biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Przypomina ona o miejscu Pisma Świętego w naszym życiu. Nie chodzi o miejsce księgi na półce, ale o to, czy Słowo Boże jest obecne w naszym życiu i czy jest przyjęte, aby przynosić plon obfity. Liturgia Słowa w czasie Eucharystii zdaje się być minimum kontaktu z Bożym Słowem. Potrzebna jest też lektura osobista. Święty Proboszcz z Ars - Jan Vianney przypomina sprawdzoną mądrość: czym dziś karmisz swoje serce, tym jutro będziesz żył.

2. Kolekta tej i następnej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za każdy dar! Obecnie trzeba sprostać wyzwaniom, którym na imię: okołoświąteczny wywóz śmieci z cmentarza; uregulowanie rachunków za gaz i podwyższone rachunki za światło (głównie ze wzg. na ilość odprawianych mszy)

3. Zasady bezpieczeństwa sanitarnego, które obowiązują od trzech tygodni, zostały przedłużone do niedzieli 25 kwietnia. Nadal więc w kościele może przebywać jedynie 45 osób. Zachowujemy odstęp od siebie co najmniej 1,5 metrowy i nosimy maseczkę nałożoną na usta i nos. Dzisiaj odprawimy 8 mszy św. – o 10:3o będzie transmisja. W niedziele za tydzień będzie 7 mszy św. Nie będzie mszy św. o godz. 17:oo, którą wybierało najmniej wiernych.

4. W piątek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego patrona Polski.

5. Tegoroczna I Komunia św. naszych dzieci nie może się odbyć w zwyczajnej formie. Wymusza to malejąca, ale trwająca trzecia fala pandemii. To prawda, że obecna sytuacja pandemiczna zmienia się i komunikaty mają charakter dynamiczny, ale z podjęciem decyzji nie można czekać na ostatnią chwilę. Dlatego: I Komunia będzie przeżywana w dwóch grupach o 10:3o i 12:oo. Nabożeństwo dziękczynne podobnie – o 15:oo i 17:oo. Na uroczyste msze przyjdą jedynie osoby z wejściówką. Te będą wydane rodzinie. Proszę też zaproszonych gości o zrozumienie oraz o wielką wyrozumiałość wobec rodziców dzieci, którzy nie mogą zaprosić do stołu wszystkich gości w jednym czasie. Za tydzień zostaną podane terminy: I spowiedzi św. dzieci oraz tzw. próby przed uroczystością (będzie jedna próba). Za względu na limit osób okazja do spowiedzi św. dla gości będzie osobno. Rodzice mogą iść do spowiedzi razem z dziećmi.

6. Gość Niedzielny. W nim: 1 wirus – 50 skutków; Co po covidzie?; o K. Krawczyku.

7. Proszę o uregulowanie do końca kwietnia zaległych należności za wynajem miejsca grobowego. Niektóre terminy wygasły już przed laty. Proszę osoby, które nie mają w planie przedłużać rezerwacji o uzgodnienie co ma się stać ze starym pomnikiem grobowym. Jeśli to nie nastąpi pomniki takie będą utylizowane przy likwidacji grobu. Prace likwidacyjne na wiosnę będą dotyczyć grobów nieopłacanych kilka lat. Parafia nie ma obowiązku indywidualnego informowania zainteresowanych o obowiązku dokonania przedłużenia dzierżawy miejsca grobowego swoich bliskich. Dlatego informację przekazuje w tej formie.

8. Zmarł śp. Alojzy Stokowy ze Smolnej. Jego pogrzeb będzie ustalony. RIP