23-05-2021r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W postawie dziękczynienia i otwarcia się na działanie Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, we Wspólnocie Kościoła Powszechnego przeżywamy dzień Pięćdziesiątnicy. Zostaliśmy pouczeni, że bez Ducha Św. nie możemy mówić o życiu Kościoła. Śpiewając Sekwencję do Ducha Świętego dajmy świadectwo Kim On jest dla Dzieci Bożych i pewnym głosem wyznajmy wiarę: w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i Chwałę

2. Dzisiaj o 16:5o jest w naszej parafii KONCERT ORGANOWY. Na organach zagra nasza parafianka Malwina Połednik. W programie: G. Frescobaldi, J.S. Bach, T. Åberg. Zapraszam Was bardzo serdecznie, a Wy zaproście bliskich.

3. Jutro II dzień Zielonych Świąt. Podziękujemy Bogu, że Maryja jest Matką Kościoła na drodze do Boga. Odprawimy msze św. z intencji Ojca Świętego Franciszka modląc się za cały Kościół, aby był wierny swojej misji.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji, głównie na odnowienie pomnika historii, którym jest katedra. Wkrótce, bo za niespełna 4 lata będziemy świętować 100. rocznicę powstania naszej diecezji. Dzięki waszym ofiarom pokonaliśmy już drugie załamanie się finansów parafii w czasie pandemii. Zachowana została płynność finansowa. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Wciąż trwają sanitarne zasady ostrożności: dystans, dezynfekcja i maseczka w pomieszczeniu.

6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Arcykapłana.

7. W czwartek o 18:oo odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przed uroczystością 1. rocznicy I Komunii Świętej. Będzie słowo do rodziców, próba i okazja do spowiedzi św. Sama uroczystość odbędzie się w sobotę o 15:oo w kościele.

8. Dzisiaj kończą się w zakrystii zapisy na pielgrzymkę do Piekar Śląskich w przyszłą niedzielę 30. maja. Osoby zapisane, które pozostawiły numer kontaktowy, otrzymają najwcześniej w środę wejściówki na uroczystości na wzgórzu piekarskim. Wejściówki te będą w formie opasek na ramię. Będą nadal obowiązywały zasady sanitarne. Program jest na plakacie i na stronie parafii. Pielgrzymujemy indywidualnie.

9. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Pałacowa, Pszowska, Osadnicza, Pałacowa. Trwają rozmowy na temat miejsca umiejscowienia ołtarzów, które wspólnie przystroimy obrusem i kwiatami. Należy jeszcze przygotować miejsce pod monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Świece przyniosą ministranci. Procesja wyjdzie po mszy św. odprawianej o 8:oo.

10. Do parafii trafiły przyjęte przez proboszcza bezpłatne broszury pt. „Dzieci w wirtualnej sieci" i „Gdy dziecko pyta o seks". Proszę, aby z tych materiałów skorzystali rodzice i wychowawcy. Broszury są w tyle kościoła.

11. Są do nabycia: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

12. Do końca maja proszę wrzucić do skrzynki pocztowej przy probostwie swoją propozycję, gdzie moglibyśmy zaplanować pielgrzymkę parafialną.