30-05-2021r.

1. Niedziela Trójcy Świętej. Dziś przypada stanowa pielgrzymka młodzieńców i mężczyzn do Pani Piekarskiej. Łączymy się duchowo z pątnikami. Można skorzystać z bezpośredniej transmisji telewizyjnej: Telewizji Polonia i TVP Katowice - lub radiowej przeprowadzonej przez Radio eM i Radio Katowice.

2. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej. Prośmy o łaskę dobrej spowiedzi dla tych, którzy ją zlekceważyli lub nie wezwali do siebie kapłana.

3. Kolekta tej niedzieli oraz w Boże Ciało jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W następną niedzielę kolekta będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

4. Do wszystkich, którzy utrzymują naszą parafię kieruję wyjątkowe w tym trudnym czasie podziękowania. Parafia nasza przetrwała kryzys finansowy dzięki Waszym ofiarom. Bóg zapłać!

5. Jutro jest Święto Nawiedzenia NMP. Wyśpiewamy ostatnie majowe. Dziękuję wiernym, którzy choć raz byli na tym pięknym maryjnym nabożeństwie.

6. Dodatkowa okazja do spowiedzi św.: wtorek i piątek pół godz. przed mszami.

7. Zbiórka ministrancka będzie we wtorek po mszy wieczornej.

8. W czwartek będziemy świętować Boże Ciało. Procesja wyruszy po mszy św. sprawowanej o ósmej, a więc około 8:5o. Okazja do spowiedzi będzie tylko przed mszą o 7:oo i 8:oo. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączą się w przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na trasie: Pałacowa – Pszowska – Osadnicza - Pałacowa. Na ołtarzu kładziemy biały obrus i wyznaczamy miejsce na postawienie monstrancji. Ministranci poniosą w procesji świece liturgiczne. Ołtarz przyozdobimy kwiatami, które kupimy z budżetu parafii, a każdy kto chce się na nie złożyć niech wrzuci swoją ofiarę do drewnianej skarbony w dniach od dzisiaj do samej uroczystości. Osoby, które zamówią kwiaty, proszę aby pobrały w kancelarii potrzebną sumę na ich zakup (lub po dokonanym zakupie). Ma to być dar parafii, również tych, którzy nigdy nie mieli okazji, aby przystroić ołtarz. Niestety w czasie procesji nie zawsze będzie możliwe zachowanie wymaganego dystansu (1 os./4 metry kwadratowe), dlatego idąc w procesji trzeba będzie mieć nałożoną maseczkę. Jest to nakaz po uzgodnieniu ze służbami sanitarnymi i jest konieczny dla organizujących procesje. Kto nie akceptuje powyższego, proszony jest o przyjście na samą mszę.

9. Obchód chorych będzie w I piątek miesiąca od 8:3o. UWAGA! – proszę poinformować chorych, że nadal wizytę księdza zgłaszamy telefonicznie, (najlepiej dopiero przed Bożym Ciałem, tj. w środę w godzinach: 8:oo-12:oo).

10. W I sobotę miesiąca po rannym nabożeństwie będzie spotkanie wszystkich zelatorów Róż Różańcowych naszej parafii.

11. Gość Niedzielny: DUCHOWY TESTAMENT PRYMASA i dodatek o NSPJ.

12. Od przyszłej niedzieli nie będzie już mszy dodatkowej o 11:3o. Natomiast utrzymamy mszę o 7:oo - przynajmniej do wakacji (ad experimentum).

13. W gablotce przy chodniku zamieszczona jest informacja dotycząca zmian w zagospodarowaniu przestrzennym Naszego Miasta.