25.05.2008r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL. Przed kościołem zbiórka pieniężna na budowę Świątyni Opatrzności Bożej - wotum narodu. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Bądźmy uczniami Chrystusa w rodzinie”. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na wzgórzu piekarskim.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe połączone z procesją teoforyczną. Dzisiaj i w tygodniu zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci I Komunijne w swoich strojach.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
         · Poniedziałek – Wspo. Św. Filipa Nereusza, prezb.
         · Czwartek – Wspom. bł. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
         · Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 7.00
                       odprawimy Mszę św. w intencji czcicieli NSPJ.
         · Sobota – Święto Nawiedzenia NMP i Wspom. Niepokalanego Serca
                       Maryi – patronki naszej parafii

5 . We wtorek w kościele Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. o godz. 18.00 odbędzie się Uroczystość oddania miasta Wodzisławia Śl. i jego mieszkańców pod opiekę św. Wawrzyńca. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Damian Zimoń. Po Mszy św. odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy

6.     W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na Mszę św, w ich intencji z okazji przypadającego w niedzielę Międzynarodowego Dnia Dziecka, Wszystkim dzieciom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i miłości najbliższych.

7. W piątek w kościółku w parku o godz. 17.30 odbędzie się Nabożeństwo Majowe. Zaś o godz.18.00 odprawimy Mszę św. odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

8. Również w piątek z okazji odpustu parafialnego odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę 01.06. nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, okazja codziennie przed Mszą św. Dzieci komunijne w swoich strojach, oraz małe dzieci zapraszamy na Sumę Odpustową do sypania kwiatów.

10.   Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w minionym tygodniu przy pielęgnacji zieleni wokół kościoła.

11. Dziękuję wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Uroczystości Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, oraz wszystkim ofiarodawcom.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.