30.11.2008r.

1.   Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać
      za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. W tym roku nasza radość jest jeszcze większa ponieważ w naszym kościele gościmy relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Po każdej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo i uczcimy relikwie błogosławionej Karoliny.

3. Czas Adwentu przypomina nam wieniec adwentowy, kalendarz, lampion, a przede wszystkim Msza św. Roratnia, która będzie odprawiana w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy wszystkich, którzy pragną dobrze przygotować się na Narodzenie Zbawiciela.

4. W okresie kolędowym nie będzie Nieszporów.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:

• Środa - Wspom. św. Franciszka Ksawerego, prezb.
• Czwartek - Wspom. św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji. Święto patronalne górników. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich górników oraz emerytów i rencistów górniczych, a także ich rodziny na dziękczynną Mszę św. w ich intencji. Druga intencja będzie ofiarowana za zmarłych górników. Od godz. 9.30 będzie okazja do spowiedzi świętej. Jest to także dzień modlitwy w intencji bezrobotnych.
• Sobota - Wspom. św. Mikołaja, bpa Na Mszy św. o godz. 8.00
  odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.

6. Dzisiaj rozpoczynamy odwiedziny kolędowe, w czasie których pragniemy uaktualnić kartotekę parafialną. W związku z tym zwracam się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc i życzliwe potraktowanie tej ważnej sprawy.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka pieniężna na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Adwent i nowy Rok Liturgiczny dobrze jest zacząć od wewnętrznej odnowy. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach
zamkniętych w kokoszyckim Domu Rekolekcyjnym. W poniedziałek 8.12. o godz. 18.00 rozpoczynają się rekolekcje czcicieli Matki Bożej, które poprowadzi rektor seminarium.

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Można również zakupić świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz kartki świąteczne.