21.12.2008r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. W poniedziałek odwiedzimy naszych starszych oraz chorych parafian z przedświąteczną posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

3. W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podtrzymania w tym dniu tradycji postu, a o godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę w intencji parafian. Kolekta przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony życia.

4. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. O godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.

5. W piątek świętować będziemy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. odbędą się w porządku niedzielnym. Nie będzie nieszporów. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL.

6. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Piątek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
• Sobota – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
• Niedziela – Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym
                  świętem Rodzin Chrześcijańskich. W tym dniu przypada
                  również Święto św. Młodzianków, męczenników. Z tej okazji
                  o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin naszej
                  parafii połączoną ze specjalnym błogosławieństwem dzieci
                  oraz matek spodziewających się dziecka

7. Dziękuję parafianom, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła oraz naszym strażakom, którzy pracowali przy wycinaniu i ustawieniu choinek w kościele oraz konstrukcji stajenki. Szczególnie zaś dziękuję służbie kościelnej oraz tym parafianom, którzy zbudowali stajenkę i przygotowali naszą świątynię na Święta Narodzenia Pańskiego.

8. Z tyłu kościoła można zakupić świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego  i Małego Gościa.

Drodzy parafianie!
          „Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi…”  Największym darem dla człowieka jest drugi człowiek, a jeszcze większy jest to dar kiedy jest nim Bóg – Człowiek.
         Niech Jezus rodzący się wciąż w naszych sercach, będzie przez nas Twórcą pokoju, miłości i radości w naszych domach, ojczyźnie i w świecie.

życzy ks. proboszcz

SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA
Codziennie przed Mszą św. oraz :
Poniedziałek                     godz. 16.00 – 17.00
Wtorek                            godz.   8.00  -  9.00   i   16.00 – 17.00