29.03.2009r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach ks. Abp Damian Zimoń ustanowi nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Posługę przyjmą również nasi parafianie pan Jacek Maj i Mariusz Konieczny. Wspierajmy ich życzliwością i modlitwą w posługiwaniu Chrystusowi Eucharystycznemu.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, oraz nabożeństwo ku czci Krzyża św. i poświęcimy krzyże. Prosimy aby przynieść je do kościoła. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
              • Niedziela – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy.
                         Młodzież tego dnia zgromadzi się o godz. 14.00 w katedrze
                         katowickiej, w związku z ustanowieniem tej niedzieli przez
                         Sługę Bożego Jana Pawła II Światowym Dniem
                         Młodzieży. Organizowany jest wyjazd autokarowy do
                         Katowic. Zapisy przyjmy w zakrystii.

5. W czwartek mija 4 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za ten niezwykły pontyfikat oraz w intencji Jego rychłej beatyfikacji i kanonizacji. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową dla dzieci. Rodziców prosimy aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

6. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz.16.20 na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki, która znajduje się pod chórem.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik – Wielkanocne dzieło Caritas”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla rodzin potrzebujących pomocy.