UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
24.05.2009r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno – rekolekcyjnych dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 12.00 Mszą św. w katedrze katowickiej Chrystusa Króla abp Damian Zimoń rozpocznie II Metropolitalne Święto Rodzin. Jest to okazja aby przez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i wspólną modlitwę w intencji rodzin włączyć w to święto również własną rodzinę.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. W tygodniu Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odbywają się o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
         • Wtorek – Wspom. św. Filipa Nereusza, prezb.
         • Piątek – Wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
         • Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna
                           przed tą uroczystością.

5. We wtorek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich matek naszej parafii z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Matki. Zapraszamy również dzieci.

6. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

7. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych starszych oraz chorych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

8. W niedzielę 31.05. odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej „Otoczmy troską ludzkie życie”. Jest organizowany wyjazd autokarowy. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Z tej okazji organizowany jest przejazd Pociągu Papieskiego „Piekary Śląskie 2009”. Przejazd Pociągu Papieskiego to przed pielgrzymkowe rekolekcje, w czasie których przedstawiciele Kościoła katolickiego, władz samorządowych, państwowych oraz spółek kolejowych i organizacji społecznych odwiedzać będą miejscowości na terenie Śląska i Podbeskidzia. Pociąg ten zagości również w pobliskich Rydułtowach. Zachęcamy do udziału w powitaniu przybyłych gości. Szczegóły na plakacie w gablotce.

9.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
     kościoła.