UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31.05.2009r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia tajemnicy paschalnej i przekazania jej w życie oraz działanie Kościoła. Wierni, którzy odmówią publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu…” i spełnią zwykłe warunki odpustu mogą uzyskać odpust zupełny.

3. Również dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Otoczmy troską ludzkie życie”. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na wzgórzu piekarskim.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:

• Poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych.
                       Msze św. o godz. 7.00, 8.15 i 17.00
• Środa – Wspom. świętych męczenników Karola Lwangi i Tow.
• Piątek – Wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.
• Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Spowiedzi
                  i Komunii św. wielkanocnej.

6. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, który karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią wypełnia swoje obowiązki przez praktykę miłości.

7. W poniedziałek dzieci obchodzą swoje święto Dzień Dziecka. Z tej okazji o godz. 8.15 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Z okazji święta wszystkim dzieciom życzymy obfitości Bożych darów oraz miłości od najbliższych.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

9. W piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie członków KSM.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

11. 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu publicznie wyrazimy naszą wiarę przez udział w procesji oraz budowę 4 ołtarzy. Ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy można składać do skarbonki znajdującej się pod chórem. 21 czerwca nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową.

12. Rozpoczęły się prace związane z wymianą ogrodzenia naszego cmentarza. Z tego powodu w najbliższym czasie możemy spotkać się z utrudnieniami podczas odwiedzin grobów naszych zmarłych. Wzdłuż dotychczasowego ogrodzenia wielu parafian posadziło różne rośliny, które w związku z prowadzonymi pracami mogą zostać zniszczone. Dlatego jeżeli jest to możliwe, można je zabrać i zasadzić w innym miejscu np. na opuszczonych grobach. Za życzliwość i zrozumienie z góry dziękuję.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     i Małego Gościa.