11.09.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj odbywa się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Pszowie. Łączymy się w modlitwie ze zgromadzonymi tam pielgrzymami.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji
·    Wtorek – Wspom. św. Jana Chryzostoma, bpa i dK
·    Środa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
·    Czwartek – Wspom. NMP Bolesnej
·    Piątek – Wspom. świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

5.    W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W związku z tym w poniedziałek rozpoczyna się zaproponowany przez Episkopat Polski Tydzień Wychowania pod hasłem „Wszyscy zacznijmy wychowywać”. Chodzi w nim szczególnie o to, aby prawidłowo kształtować sumienie człowieka, czyli by zło było rozpoznawane jako zło, a dobro jako dobro zgodnie z Przykazaniami Bożymi. Obserwujemy bowiem, że świat dzisiaj chce ewidentne zło nazywać dobrem i postępem, a obiektywne dobro nazywa zacofaniem i czymś staroświeckim.

6.    W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to okazja do odświeżenia krzyży przydrożnych oraz tych, które wiszą w naszych domach, szkołach i warsztatach pracy.

7.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

8.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz uczcimy relikwie św. Faustyny.

9.    Dziękuję parafianom, którzy pracowali przy pielęgnacji zieleni wokół naszego kościoła i probostwa.

10.    Z radością pragnę poinformować, że w dniach 8-16 października nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać czas MISJI ŚWIĘTYCH. Jest to czas wspólnotowo przeżywanej formy medytacji, pod wpływem której każdy indywidualnie  dokonuje pogłębionego rachunku sumienia. Świadome uczestnictwo w naukach i Mszach  św. misyjnych ma zaowocować uporządkowaniem własnego wnętrza, podjęciem niezbędnych decyzji, dokonaniem potrzebnych wyborów. Proszę o modlitwę w intencji misjonarzy
ks. Andrzeja i ks. Roberta oraz w intencji trwałych owoców misji w życiu
nas samych i naszych rodzin.

11.W niedzielę 18.09. o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się
Dzień Skupienia dla narzeczonych. Zaś w piątek 16.09. o godz. 18.00 i w
sobotę 17.09. o godz. 17.00 odbędą się nauki przedślubne. Przewidziana jest
spowiedź i Msza św.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.