Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/tksoftpl/domains/kokoszyce.net/public_html/parafia/templates/parafia3/functions.php on line 205

13.05.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. W tygodniu Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiane są o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. O godz. 16.50. Koncert chóru „AT LIBITUM”.

3.    Dzisiaj odbywa się pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich – Studzience.
godz. 15.30 Godzina Młodzieżowa
godz. 16.30 Msza św.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Święto Św. Macieja, Apostoła
·    Środa – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski
·    Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

5.    W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
·    Poniedziałek – nabożeństwo przy kaplicy na ul. Oraczy      godz. 16.30
·    Wtorek – nabożeństwo przy kaplicy na ul. Pszowskiej        godz. 16.30
·    Środa – nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym                     godz. 16.30

6.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Nabożeństwo Majowe. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

7.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

8.    W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. w ich intencji. Przed Mszą św. zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Po Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

9.    Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10.W tym roku odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi
odbędzie się w niedzielę 17 czerwca.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.

Wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich
w Archidiecezji Katowickiej
20.05.2012r.

Zgodnie z rozporządzeniem abpa Wiktora Skworca w niedzielę 20.05.2012r. w całej archidiecezji odbędą się wybory członków Parafialnych Rad Duszpasterskich. W naszej parafii do wyborów  zostało zgłoszonych 9 osób.
Z pośród nich zostanie wybranych 6 członków nowej Rady. Listę członków PRD uzupełnią przedstawiciele ruchów i wspólnot modlitewnych działających w parafii.

LISTA KANDYDATÓW w WYBORACH 2012r.
DO PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ PARAFII
NIEPOKALANEGO SERCA MARYI W KOKOSZYCACH

1. Chłapek Eugeniusz    emeryt                          ul. Pszowska
2. Kałusowski Tadeusz  notariusz                        ul. Osadnicza
3. Kiermaszek Leszek   sędzia                            ul. Matki Teresy
4. Klimanek Tadeusz     informatyk                      ul. Osadnicza
5. Klimek Stefania        spec. ubezpieczeń społ.    ul. M. Dąbrowskiej
6. Konieczny Czesław   inż. elektryk                    ul. Młodzieżowa
7. Maciocha Barbara     technik ekonomista          ul. Pszowska
8. Nowak Piotr             mgr. inż.                        ul. Gagarina
9. Warcok Krystyna      mgr. administracji            ul. Smolna

W następną niedzielę 20.05. po każdej Mszy św., każdy pełnoletni parafianin będzie miał możliwość oddania głosu na wybranych przez siebie dwóch kandydatów. W naszej parafii głosowanie odbędzie się w Domu Parafialnym gdzie będą przygotowane ostemplowane karty do głosowania, stolik do skreślania oraz urna wyborcza. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania będzie czuwała komisja wyborcza, która policzy oddane głosy i sporządzi Protokół Powyborczy. Protokół ten zostanie przesłany do Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Na karcie wyborczej będą podane w kolejności alfabetycznej nazwiska kandydatów. Głos oddajemy przez postawienie znaku „X” przy wybranym nazwisku. Jeśli na karcie będą zaznaczone więcej niż dwa nazwiska, tylko dwa pierwsze będą uwzględnione przy podsumowaniu wyników wyborów.

Głosy na kandydatów , którzy wcześniej nie znaleźli się na liście osób zgłoszonych do kandydowania są uznane za nieważne.

Podanie wyników wyborów oraz pełnego składu Parafialnej Rady Duszpasterskiej do publicznej wiadomości nastąpi po upływie tygodnia od dnia wyborów, w ramach ogłoszeń duszpasterskich.