UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
27.05.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.  Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Również dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Kościół naszym domem”. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na wzgórzu piekarskim.

3.    W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia tajemnicy paschalnej i przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni, którzy odmówią publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu…” i spełnią zwykłe warunki odpustu mogą uzyskać odpust zupełny.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. W tygodniu Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odbywają się o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
Jest to Misyjny Dzień Chorych.
·    Wtorek  – Wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
·    Środa – Wspom. Św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
·    Czwartek – Święto Nawiedzenia NMP
·    Piątek – Wspom. Św. Justyna, męcz.
·    Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Spowiedzi
i Komunii św. wielkanocnej.

6.    Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, który karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią wypełnia swoje obowiązki przez praktykę miłości

7.    W poniedziałek 28.05. o godz. 18.30 odbędzie się na probostwie pierwsze spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej rozpoczynające 5 letnią kadencję. W czasie tego spotkania nowi członkowie PRD złożą przyrzeczenia oraz wybiorą zastępcę i sekretarza rady.

8.    We wtorek po Nabożeństwie Majowym w kościele odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów kl. III przed uroczystością rocznicy I Komunii św.

9.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

10.    W piątek  dzieci obchodzą swoje święto Dzień Dziecka. Z tej okazji w czwartek
o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Z okazji święta wszystkim dzieciom życzymy obfitości Bożych darów oraz miłości od najbliższych.

11.    W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

12.    W przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 14.00 członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kokoszyc rozpoczną świętowanie jubileuszu 55 rocznicy istnienia. Już dzisiaj z tej okazji składamy naszym paniom Serdeczne Życzenia Bożego błogosławieństwa we wszystkich poczynaniach, a także kolejnych jeszcze wspanialszych jubileuszy.

13.    W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

14.    7 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu publicznie wyrazimy naszą wiarę przez udział w procesji oraz budowę 4 ołtarzy. Ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy można składać do skarbonki znajdującej się pod chórem.

15.    Zapraszamy na VIII KIERMASZ WYDAWCÓW KATOLICKICH W KATOWICACH.  Przyjadą wydawcy z całego kraju, odbędą się promocje nowości wydawniczych, spotkania autorskie, dla zwiedzających atrakcyjne rabaty i nagrody. Kiermasz potrwa od 1 - 2.06. w gmachu Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18. Wstęp wolny !

16.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

17.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.

Wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich
w Archidiecezji Katowickiej
20.05.2012r.

W ubiegłą niedzielę 20.05.2012r. w całej archidiecezji odbyły się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Dzisiaj pragnę szczerze pogratulować wszystkim wybranym oraz podziękować naszym parafianom za liczny udział w głosowaniu. W głosowaniu wzięło udział 461 parafian co w przybliżeniu stanowi około 50%  uprawnionych do głosowania obecnych w tym dniu w kościele. Liczba uczestników głosowania świadczy o powadze z jaką nasi parafianie potraktowali te wybory i zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. Odczytuję to jako potwierdzenie przez znaczną część wiernych coraz pełniejszego zaangażowania i troski o swoją parafię. Dziękuję również członkom komisji wyborczej za poświęcony czas i pomoc przy zorganizowaniu głosowania.

PRD stanowi, zgodnie z kan. 536 KPK, ciało doradcze, które pod kierownictwem proboszcza parafii – w ramach ustawodawstwa diecezjalnego – pomaga wyłącznie w działalności duszpasterskiej danej wspólnoty parafialnej.

Realizując powyższe zadanie, PRD pomaga w organizacji kultu Bożego, uczestniczy w opracowaniu rocznego planu duszpasterskiego, animuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, wspiera prowadzone dzieła apostolatu w parafii, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno – kulturowe.

W skład PRD wchodzą trzy grupy członków: z urzędu, mianowani przez proboszcza parafii oraz wybrani przez parafian.

PROTOKÓŁ  POWYBORCZY

W dniu 20.05.2012r. w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Przebieg wyborów nadzorowała komisja wyborcza w składzie:

1. ks. Grzegorz Brzyszkowski
2. Agata Burda
3. Wiesława Cichy
4. Jacek Maj

Wybory zostały przeprowadzone zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej i rozporządzeniem Arcybiskupa Katowickiego z 04.04.2012r.  Skład Rady Duszpasterskiej w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach w dekanacie Pszów jest następujący:

Z urzędu:

Ks. BRZYSZKOWSKI  Grzegorz   proboszcz
KOWOL Stanisław         kościelny
SCZENSNY Emanuel       organista

A.  Członkowie Rady z nominacji proboszcza:

1.  KLIMANEK  Tadeusz