UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
3.06.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.    W dzisiejszą niedzielę o 12:30 w parafii Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. rozpocznie się Marsz za Życiem i Rodziną w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Przejdzie ul. Szkolną, Wałową, 26 Marca, Harcerską, ks. Kubsza do Rynku. Ma to być radosne Święto Rodziny. Zaproszone są całe rodziny z naszego powiatu. W czasie marszu będzie grała orkiestra OSP Wodzisław Śl. Marsz potrwa godzinę.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

5.    Również dzisiaj w godzinach od 18.00 do 20.00 w naszym kościele odbędzie się czuwanie modlitewne „Jerycho Różańcowe”. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca.

6.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Wtorek – Wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.
·    Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św.
o godz. 8.00, 10.30 i 16.00
·    Piątek – Wspom. Św. Jadwigi, królowej

7.    W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystość ta jest świętem wszystkich katolików. Składamy wtedy publicznie świadectwo swojej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 ulicami Pszowską, Pałacową i Gagarina. I ołtarz u państwa Westerlich, II ołtarz przy posesji państwa Dzierżawa, III ołtarz przy byłym PGR, oraz IV ołtarz u państwa Szymura. Mieszkańców mieszkających przy tych ulicach prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy oraz o udekorowanie domów. Małe dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci komunijne niech przyjdą w swoich strojach wraz z rodzicami. Prosimy aby zabrać ze sobą książki do nabożeństwa. W oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej Mszy św. odbywać się będzie procesja teoforyczna. Niech liczny udział w tej procesji będzie wyrazem naszej miłości do Jezusa Eucharystycznego, a także wyznaniem wiary wobec świata, w którym żyjemy. Za udział w uroczystej procesji eucharystycznej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8.    W piątek o godz. 19.00 w Domu parafialnym odbędzie się spotkanie członków KSM.

9.    Ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy Uroczystości Bożego Ciała można składać do skarbonki znajdującej się pod chórem.

10.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11.  Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i  Małego Gościa.