ODPUST PARAFIALNY
17.06.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj nasza parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Składamy dziękczynienie naszej patronce Maryi i powierzamy się Jej opiece. Słowo Boże wygłosi ks. dr hab. Jerzy Dadaczyński wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Witamy w naszej parafii miłych gości życzymy im radosnego świętowania oraz obfitości łask Bożych otrzymanych przez przyczynę naszej patronki Maryi.

3.    Pragnę podzielić się radosną nowiną, że w poniedziałek 11.06. na specjalnej audiencji w pałacu arcybiskupim w Krakowie, z rąk Metropolity Krakowskiego – J.E. ks. Stanisława Kardynała Dziwisza nasza parafia otrzymała relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Dzisiaj na Sumie Odpustowej relikwie zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła. Od dziś przez obecność relikwii będziemy dziękować Bogu za wielki pontyfikat i nauczanie papieża Polaka oraz jeszcze bardziej zgłębiać i naśladować Jego drogę do świętości. Błogosławiony Janie Pawle II módl się za naszą parafię.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy.

5.    Również dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

6.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Czwartek – Wspom. Alojzego Gonzagi, zak.
·    Niedziela – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

7.    W poniedziałek o godz. 17.00 z okazji Odpustu Parafialnego odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.

8.    We wtorek 19.06. udamy się z pielgrzymką do MB Pszowskiej z okazji Święta Gradowego inaczej Krupnego Święta. Wyjście pieszej pielgrzymki z kościoła o godz. 7.45, a o godz. 9.00 Msza św. w Bazylice. Zachęcam do podtrzymania pięknej tradycji w dotrzymaniu ślubowania złożonego Matce Bożej przez mieszkańców Kokoszyc oraz do licznego udziału.

9.    W sobotę 23.06. przypada Dzień Ojca. Z tej okazji w niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji ojców naszej parafii.

10.    Dziękuję wszystkim, a szczególnie państwu Kozielskim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy pielęgnacji zieleni wokół kościoła i probostwa oraz przygotowali nasz kościół do uroczystości odpustowej.

11.W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną
odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

12.W niedzielę 24 czerwca br. - w 90. rocznicę Izby Rzemieślniczej oraz małej
i średniej przedsiębiorczości w Katowicach - odbędzie się XXXI Pielgrzymka
Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Msza św. o godz. 11.15.

13.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.