1.07.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    W czasie wakacji nie będzie Nieszporów niedzielnych.

3.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Wtorek – Święto Św. Tomasza Apostoła
·    Piątek – Wspom. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

4.    W poniedziałek w naszym kościele rozpoczną się prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego. Z tego powodu zostanie wyniesionych z kościoła połowa ławek. W związku z tym proszę wszystkich o wzajemną wyrozumiałość i pomoc, szczególnie wobec osób starszych. Proszę również o modlitwę w intencji pracowników i prowadzonych robót.

5.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

6.    W piątek 06.07. przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbywa się 47 pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych na Jasną Górę. Początek o godz. 10.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce. Przypominamy, że wierni powinni poprosić o Sakrament Namaszczenia Chorych, gdy poważnie zachorują, a także powtórnie przyjąć ten sakrament w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Kierowcom zaleca się, aby mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchową pomoc kapłana.

7.    W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych starszych oraz chorych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

8.    W kancelarii parafialnej można składać opłaty za miejsce w ławce na 2012r.

9.    W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

10.    W dniach 1-5.08.2012r. odbędzie się 67 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę „Kościół naszym domem”. Jest to równocześnie pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej. Więcej informacji o pielgrzymce znajdziemy na plakacie w gablotce.

11.Wszyscy, którzy wakacje i urlopy będą spędzali w krajach, gdzie nie ma kościołów
katolickich, mogą w takiej sytuacji uczestniczyć w liturgii Kościołów prawosławnych.
Kościoły te choć odłączone, posiadają  prawdziwe sakramenty, a szczególnie kapłaństwo
i Eucharystię. Rodzicom przypominamy, że czas wakacji jest okresem wzmożonej
aktywności sekt jak również dealerów narkotykowych. Prosimy aby ostrzegli swoje dzieci
przed grożącym im niebezpieczeństwem.

12.W związku z wakacjami oraz nadchodzącymi upałami przypominamy o odpowiednim
stroju, w jakim przychodzimy do kościoła. Według  przyjętych w Kościele norm nie
może to być ubiór o charakterze plażowym, nie może on być też wyzywający. Tam, gdzie
w centrum jest ołtarz i Eucharystia, nie wszystko wypada. Trzeba pamiętać, że sposób
ubierania się wyraża nie tylko osobę, która go nosi, ale także określa stosunek do
drugiego człowieka.  Prosimy o tym pamiętać!

13.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego
Gościa.