Od dzisiejszej niedzieli do 13.04. w katowickim „Spodku" przez osiem wieczorów głoszone będzie orędzie ewangelizacyjne w ramach ewangelizaqi Pro Christ. Udział w różnorodnych tematycznie spotkaniach i koncertach jest bezpłatny.
Zdziwienie w Spodku

ImageWieczory ProChrist 6 kwietnia zainaugurowały międzynarodowy projekt ekumeniczny w katowickim Spodku.

Po śmierci Jezusa wszyscy, którzy Go kochali zwątpili w sens życia. Zadawali sobie pytanie: co teraz z nami będzie? Zwątpienie i zdziwienie, hasło ProChrist, wiąże się ściśle ze zmartwychwstaniem Pańskim - mówił ks. bp Janusz Jagucki - zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, przewodniczący Komitetu Honorowego ProChrist Polska 2008.

Około 3,5 tysiąca ludzi zebranych w Katowicach zachwycało się śpiewem Magdy Anioł, słuchało historii ks. Ryszarda Nowaka z Ruchu Światło-Życie, przeżywało słowa Ulricha Parzanego - ewangelickiego kaznodziei i włączało się do wspólnego śpiewu. Dzięki przekazowi satelitarnemu przesłanie, iż szukanie drogi do Boga i drugiego człowieka daje prawdziwą wolność dotarło do ponad 100 miejsc w Polsce, Anglii i Czechach.

Warto robić coś razem, uczyć się jak współpracować - to nasza szansa na wolność
- mówi ks. Nowak. Nowoczesna forma ewangelizacji w formie kolażu światło-dźwięk po raz pierwszy jest organizowana w Polsce w taki sposób.
ProChrist, to również wielkie przedsięwzięcie artystyczne. W wydarzeniach ewangelizacyjnych uczestniczę od 15 roku życia - mówi Joanna Macha, scenografka współpracująca z Lechem Majewskim, Maciejem Pieprzycą i Krzysztofem Zanussim. Zrobienie scenografii dla tak ogromnego widowiska było jednak dla mnie nowym wyzwaniem.

Katowice są dobrym miejscem, gdyż tu potrafimy ze sobą współpracować - mówi ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji. 17 kościołów i organizacji chrześcijańskich, które zaangażowały się w organizację

ProChrist są tego najlepszym dowodem.

Żrórdło http://www.prochrist.pl/ Fotografie: Ewa Szymczyk