OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.09.2019r.

1. XXIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj w naszej macierzystej parafii w Bazylice Narodzenia Matki Bożej ma miejsce odpust. Tradycyjnie udamy się tam w pieszej pielgrzymce, która wyruszy spod naszego kościoła parafialnego o godzinie 9:oo. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy pielęgnują tę tradycję pielgrzymowania do Matki Bożej Uśmiechniętej i dają dobre świadectwo młodszym. Program uroczystości odpustowych w sanktuarium w Pszowie jest następujący: 10:oo – rozważania różańcowe; 11:oo – suma pontyfikalna; 14:oo – godzina maryjna; 15:3o – nieszpory maryjne.

2. Dziękujemy księdzu Tomaszowi za wygłoszenie dziś niedzielnych kazań i przewodniczenie pielgrzymce do Pszowa.

3. Gość Niedzielny i Mały Gość są do nabycia w tyle kościoła. Pozostałe czasopisma są gratis.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Dokładnie na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie katedry. Bóg zapłać za ofiary!

5. W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy dożynki. Był to czas uroczystego dziękczynienia za chleb i wszystko co on oznacza. Podziękowaliśmy też rolnikom, działkowcom, ogrodnikom i modliliśmy się dziękując za ich pracę.

Parafia dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali swoje dary przed dożynkowy ołtarz i pięknie przygotowali kościół. Wzorowa była też oprawa liturgiczna i muzyczna. Bardzo dziękujemy pocztom sztandarowym.

6.  Dziękuję rodzicom i nauczycielom za przyjście ze swoimi dziećmi do kościoła na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

7. We wtorek na godzinę 18:oo zapraszam do domu parafialnego tych uczniów chodzących obecnie do klasy siódmej, którzy po rozmowie ze swoimi rodzicami lub opiekunami pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Od tego roku prośbę o przygotowanie do bierzmowania młodzież będzie składać indywidualnie na drugim spotkaniu w kancelarii parafialnej wobec proboszcza.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej i pierwszej średniej będzie ogłoszone w niedzielę 22. września. Da Bóg osoby te spełniwszy podstawowe wymogi przystąpią uroczyście do bierzmowania w grudniu. Kandydaci, którzy uporczywie trwają w lekceważeniu podstawowych praktyk religijnych nie będą dopuszczone do tego sakramentu w takim stanie. Być może potrzebują więcej czasu na te dojrzałe decyzje.

9.  Parafia nasza przygotowuje też do bierzmowania osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły tego sakramentu w swoim czasie, a obecnie są gotowe i godne przystąpienia do bierzmowania. Osoby takie same zgłaszają się do proboszcza.

10.  We wtorek na godzinę 19:oo zapraszam do domu parafialnego rodziców dzieci z klasy trzeciej, które będę się przygotowywać do uroczystości I Komunii świętej. Zgodnie z parafialną tradycją jest ona zaplanowana na pierwszą niedzielę maja – na godz. 10:3o. W roku 2020 jest to dzień 3. maja.

11.  Wkrótce będzie zorganizowane spotkanie dla rodziców młodzieży w związku z bierzmowaniem ich dzieci.

12.  W środę wyrusza z naszej parafii zaplanowana pielgrzymka do Austrii i Niemiec. Pielgrzymów zapraszam na mszę poranną. Ta msza będzie wyjątkowo poprzedzona nowenną do Matki Bożej. Bagaże bierzemy z sobą do kościoła. Wyruszamy po mszy około 7:4o. Ksiądz proboszcz udaje się również na tę pielgrzymkę. Będzie go zastępował inny kapłan.

13.  W środę Nowenna do MBNP będzie wyjątkowo już o 6:45.

14.  W czwartek jest Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej. Jest Ona główną patronką archidiecezji. Zapraszam na mszę szkolną o 17:oo.

15. W piątek o 18:oo będzie w kościele nauka przed chrztem dziecka.

16. W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ponieważ w naszym kościele jest tego dnia tylko jedna msza, odprawimy ją z formularza tegoż święta. Będzie ona spełniać obowiązek uczestnictwa w mszy niedzielnej.

17. W Święto Podwyższenia Krzyża przed mszą wieczorną o 16:45 pomodlimy się wspólnie pod krzyżem misyjnym w ramach akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem”.

18. 14 września to dzień 60. urodzin Księdza proboszcza Grzegorza Brzyszkowskiego. Msza św. w Jego intencji będzie w naszej parafii odprawiona w niedzielę 22. września o godzinie 8:oo. Delegacja naszej Wspólnoty Parafialnej uda się do Księdza Solenizanta na te okrągłe urodziny.

19. Wzorem lat ubiegłych za tydzień będziemy gościć wśród nas Księdza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi niedzielne kazanie i po mszach poprosi nas o wsparcie dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego na 2020 rok. Kolekta mszalna tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

20. W przyszłą niedzielę 15. września zapraszam zaraz po sumie chłopców, którzy pragną zostać ministrantami – począwszy od klasy trzeciej. Wymagana jest słowna zgoda rodziców i znana powszechnie dobra opinia dziecka, które uczestniczy we mszach św. niedzielnych.

21. W jedenastu parafiach naszego dekanatu rozpocznie się we wrześniu wizytacja biskupia. Przybędzie do nas JE Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk. W naszej parafii ksiądz biskup będzie przebywał dwa dni: 6. i 8. grudnia. Już teraz mają miejsce wizytacje kontrolne specjalistów pod względem: liturgicznym, ekonomicznym, finansowym, gospodarczym i budowlanym. Oceniony będzie stan techniczny organów. Sprawdzona będzie dokumentacja kancelarii parafialnej i jej funkcjonowanie.

Wizytacja dotyczy też polityki personalnej współpracowników proboszcza w prowadzeniu parafii. W tygodniach trwania wizytacji w dekanacie, ksiądz proboszcz - jako wicedziekan - będzie obecny na spotkaniach wizytacyjnych w parafiach.

22. Poproszono o ogłoszenie: Premiera widowiska „3 krople krwi” o bohaterach Powstań Śląskich, będzie w Syryni, w sobotę o 18:oo (adres: Hala Sportowa Zespołu Szkół – Powstańców 26). Zapraszają organizatorzy: wiceministra energii Adam Gawęda i Wójta Gminy Lubomia.

23. W ostatnich dniach otrzymaliśmy ostateczną decyzję Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach, który postanawia i uzasadnia: rozbiórkę i odtworzenie kaplicy z użyciem materiałów z rozbiórki w połączeniu z cegłą współczesną. Tym samym mamy otwartą drogę do tych prac.

24. Kalendarium działań w trosce o remont Kaplicy 1722.

Rok 2017:

 • zamówienie i wykonanie profesjonalnego projektu remontu kaplicy;
 • stosowne kroki przy procedurach urzędowych u różnych podmiotów cywilnych i kościelnych (Komisja Sztuki Sakralnej);
 • proces wyszukania kierownika budowy i wykonawcy robót przy zabytku;
 • rozmowy wstępne z wykonawcą witraży oraz nowych drzwi;
 • uzyskanie zgody na remont.
 • Rozpoczęcie zbiórki funduszu remontowego w parafii.

Rok 2018:

 • rozpoczęcie prac remontowych zakończonych wstrzymaniem tychże prac w związku z grożącą katastrofą z powodu osuwania się ścian. Po zdjęciu tynków z tego 300. letniego budynku cegły okazały się nie dostatecznie związane, a sklepienie popękane;
 • w związku z zaistniałą sytuacją wejście w kolejne procedury dokumentacyjne u różnych podmiotów decyzyjnych;
 • ekspertyzy techniczne specjalistów;
 • zaktualizowanie projektu w nowej sytuacji;
 • uzyskanie powyższej zgody na rozbiórkę i odtworzenie kaplicy.

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 550

Wczoraj 2439

Tydzień 2989

Miesiąc 19673

Ogółem 1406214

Currently are 17 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions