10.02.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory. Serdecznie zapraszamy.

3.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. NMP z Lourdes
·    Środa Popielcowa. Z całym Kościołem rozpoczynamy okres
                 Wielkopostnej Pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości,
                  obowiązuje post ścisły. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00,
                 9.00 i 17.00 z obrzędem posypania popiołem. Kolekta w
                 tym dniu ma charakter jałmużny postnej.
·    Czwartek – Święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego, bpa,
                              patronów Europy

4.    W poniedziałek 11.02. we wspomnienie NMP z Lourdes w całym Kościele obchodzony jest XXI Światowy Dzień Chorego „Idź, i ty czyń podobnie! ” (Łk 10,37). Pamiętajmy o chorych w naszych modlitwach i spełniajmy wobec nich uczynki miłosierdzia. Zachęcajmy ich aby przyjęli Sakrament Chorych.

5.    We wtorek 12.02. przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to szczególny czas łaski od Chrystusa dla całej naszej parafii. Proszę o modlitwę w intencji umocnienia wiary w rodzinach oraz o dobre przeżycie „Odnowienia Misji Parafialnych” i Wielkiego Postu. Dołóżmy starań aby znaleźć czas na osobistą modlitwę. Zapraszamy w wyznaczonych godzinach lub w dogodnej dla siebie porze. Adorację zakończymy Mszą św. o godz.17.00. Przypominamy, że każdy kto przez pół godziny adoruje Najświętszy Sakrament i spełni zwykłe warunki odpustu, może uzyskać odpust zupełny.

6.    We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

7.    Od Środy Popielcowej obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. I Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

8.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godzinie 16.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

9.    W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji proboszcza                      i  budowniczego naszego kościoła ks. kan. Józefa Bołdy. Po Mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową. Drogę Krzyżową na prośbę starszych parafian odprawiać będziemy w każdy piątek również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

10.    Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

11.    Dziękuję parafianom, którzy pracowali przy naprawie i podklejeniu ławek filcem.

12.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.    Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     cena 4.50 zł i Małego Gościa.