UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Również dzisiaj modlitwą i serdeczną pamięcią otaczamy wszystkie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.

3.    Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Jesteśmy solą Ziemi”. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na wzgórzu piekarskim.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Środa – Wspom. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
·    Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
·    Piątek – Święto Nawiedzenia NMP
·    Sobota – Wspom. św. Justyna, męcz.

6.    W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystość ta jest świętem wszystkich katolików. Składamy wtedy publicznie świadectwo swojej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 ulicami Pszowską, Pałacową i Gagarina. I ołtarz u państwa Westerlich, II ołtarz przy posesji państwa Dzierżawa, III ołtarz przy byłym PGR, oraz IV ołtarz u państwa Szymura. Mieszkańców mieszkających przy tych ulicach prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy oraz o udekorowanie domów. Małe dzieci zapraszam do sypania kwiatów, a dzieci komunijne niech przyjdą w swoich strojach wraz z rodzicami. Do publicznego wyznania wiary zapraszam młodzież mającą przyjąć sakrament bierzmowania. Proszę aby zabrać ze sobą książki do nabożeństwa. W oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej Mszy św. odbywać się będzie procesja teoforyczna.

7.    W sobotę 01.06. przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji w następną  niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.

8.    Z okazji Roku Wiary w niedzielę 02.06. o godz. 17.00 odbędzie się Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Pod przewodnictwem papieża Franciszka o tej samej godzinie chrześcijanie z całego świata, będą prosić Boga w intencjach rodziny ludzkiej, Kościoła, pokoju w świecie, swoich rodzin oraz w każdej osobistej intencji. Już dzisiaj zaplanujmy swój czas, aby razem uklęknąć do modlitwy.

9.    W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

10.    Wszystkie osoby stanu wolnego: panny i kawalerów w wieku 25 – 55 lat zapraszamy na spotkanie do salki na probostwie przy kościele Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. w niedzielę 2 czerwca o godz. 15.30.

11.    W niedzielę 2 czerwca odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim II Marsz za życiem i rodziną. Hasło tegorocznego marszu brzmi: Rodzina Wiarygodna. Organizatorzy zapraszają wszystkie rodziny Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości do udziału w tym wydarzeniu. Marsz uformuje się od ul. Wałowej przy wlocie ul. Szkolnej (przy I LO) o godzinie 12:30. Samochody można zaparkować na podwórzu I LO przy ul. Szkolnej, bezpośrednio za boiskiem „Orlik”. Marsz przejdzie ul. Wałową i Księżnej Konstancji. Zakończenie na Rynku. Jeśli jesteś za Życiem i Rodziną – dołącz do nas! Proszę aby zabrać ze sobą dowód osobisty.

12.    Ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy Bożego Ciała można składać do skarbonki znajdującej się pod chórem.

13.    W zakrystii przyjmujemy zapisy chętnych na udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę.

14.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

15.    Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.