2.06.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    W dzisiejszą niedzielę o godz. 12:30 w parafii Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. rozpocznie się II Marsz za Życiem i Rodziną pod hasłem Rodzina Wiarygodna. Marsz przejdzie ul. Wałową i Księżnej Konstancji. Zakończenie na Rynku. Zaproszone są rodziny z naszego powiatu.

3.    W związku z godzinną Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 nie będzie nabożeństwa popołudniowego o godz. 15.30. W łączności z papieżem Franciszkiem na całym świecie, o tej samej godzinie, chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Również my uklękniemy do modlitwy aby prosić Boga w intencjach Kościoła, świata, parafii, naszych rodzin oraz własnych. Katechizm Kościoła Katolickiego uczy, że adoracja Najświętszego Sakramentu jest „pełnym czci milczeniem przed Bogiem, który jest <zawsze większy>”.

4.    Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne i procesja teoforyczna wokół kościoła. Dzisiaj procesja będzie po wieczornej Mszy św. W poniedziałek procesji nie będzie w związku z Mszą św. Bierzmowania. Do udziału w procesji zapraszam młodzież oraz dzieci. Zwracam się też z prośbą do rodziców dzieci sypiących kwiaty, aby koszyczek z kwiatami dać dziecku na zewnątrz kościoła, ponieważ rozdeptane płatki kwiatów pozostawiają trwałe ślady na posadzce kościoła. Dziękuję za zrozumienie i życzliwe potraktowanie tej prośby.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. świętych męczenników Karola Lwangi i Tow.
·    Środa – Wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.
·    Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje
post.
·    Sobota – Wspom. Niepokalanego Serca Maryi

6.    W poniedziałek o godz. 17.00 Abp Damian Zimoń udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z parafii z Pszowa, Zawady i Kalwarii Pszowskiej. W związku z tym zwracam się do naszych parafian z prośbą aby tym razem do kościoła przyszli pieszo lub zostawili samochód na któreś z bocznych ulic. W ten sposób okażmy wszystkim przyjezdnym swoją gościnność.

7.    W  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

8.    W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii

9.    W przyszłą niedzielę 9.06. nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, okazja codziennie przed Mszą św. Dzieci Komunijne w swoich strojach oraz małe dzieci zapraszamy na Sumę Odpustową do sypania kwiatów.

10.    Pragnę podziękować wszystkim, którzy przygotowali ołtarze uroczystości Bożego Ciała, tym którzy udekorowali domy oraz trasę przejścia procesji. Dziękuję również małym dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, strażakom oraz pocztom sztandarowym, a także wszystkim parafianom za liczny udział w tegorocznej procesji Bożego Ciała.

11.    W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

12.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.    Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.