OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
26.10.2008r.


 

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.


2. Dzisiaj uroczyście obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Szczególnie dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o budowniczych naszego kościoła oraz o tych wszystkich, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom i służbie kościelnej .


3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
         • Wtorek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
         • Czwartek  - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach
         • Sobota – Uroczystość Wszystkich Świętych
         • Niedziela – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych


4. W piątek 31.10. przed Uroczystością Wszystkich Świętych  odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

5. Również w piątek po Nabożeństwie Różańcowym w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie członków KSM.


6.  W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.


7. W tym dniu o godz. 14.00 zapraszamy na Nieszpory żałobne za zmarłych, szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku. Później w procesji przejdziemy na cmentarz gdzie odprawimy specjalne nabożeństwo za zmarłych. Poświęcimy również znicze.


8. W niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez  żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.


9. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Oprócz udekorowania grobów naszych bliskich i zapalenia zniczy nie zapominajmy o najpiękniejszym darze jakim jest modlitwa wspólnoty Kościoła. „Wierzę w świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny…” i dlatego ofiaruję Bogu za nich swoje modlitwy.


10. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
      • Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne
        nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca
        Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności
        od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
     • W dniach 1-8 listopada odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się,
       choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.


11.Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych, przy bramie cmentarza
     spotkamy młodzież kwestującą na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci 
     i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wodzisławiu Śl. Aktualnie miesięcznie w 
     Ośrodku leczy się i rehabilituje 450 dzieci. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.


12.Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy porządkować groby bliskich.
     Na naszym cmentarzu obok kubłów na śmieci pojawi się specjalny zakopany w ziemi
     silos na odpady organiczne czyli chwasty oraz zwiędłe kwiaty. Zwracam się z prośbą
     aby od tej pory segregować odpady.
 
13.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.


14.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa  Niedzielnego  i Małego Gościa.

Kamera

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 1213

Wczoraj 1449

Tydzień 5353

Miesiąc 20680

Ogółem 1380297

Currently are 27 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions