OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
25.10.2009r.


1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.


2. Dzisiaj uroczyście obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Szczególnie dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o budowniczych naszego kościoła oraz o tych wszystkich, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom i służbie kościelnej .


3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
     • Środa – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
     • Piątek  - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach
     • Niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych


4. W sobotę 31.10. przed Uroczystością Wszystkich Świętych  odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.


5.  W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.


6. W tym dniu o godz. 14.00 zapraszamy na Nieszpory żałobne za zmarłych, szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku. Później w procesji przejdziemy na cmentarz gdzie odprawimy specjalne nabożeństwo za zmarłych. Poświęcimy również znicze.


7. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Oprócz udekorowania grobów naszych bliskich i zapalenia zniczy nie zapominajmy o najpiękniejszym darze jakim jest modlitwa wspólnoty Kościoła. „Wierzę w świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny…” i dlatego ofiaruję Bogu za nich swoje modlitwy. 


8.  Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych, przy bramie cmentarza
     spotkamy młodzież kwestującą na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci
     i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wodzisławiu Śl. Aktualnie miesięcznie w
     ośrodku leczy się i rehabilituje 450 dzieci. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.


9.  Dziękuję parafianom, którzy  przygotowali kościół do prac remontowych oraz układali przy parkingu ścieżkę dla rowerów i pracowali przy sezonowaniu drewna do kominka.


11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.


12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa  Niedzielnego i Małego Gościa.

Kamera

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 1180

Wczoraj 1449

Tydzień 5320

Miesiąc 20647

Ogółem 1380264

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions