16.10.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta jest podziękowaniem księżom misjonarzom za trud przygotowania spotkań misyjnych i głoszenia nam Słowa Bożego. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj kończymy bardzo intensywny tydzień naszej odnowy duchowej – MISJE ŚWIĘTE. Dzięki głoszonemu Słowu Bożemu, a także przeżyciom związanym z celebracją wieczorów misyjnych parafianie nasi doświadczyli wielkiego bogactwa duchowego, z którego będą mogli czerpać jeszcze przez długi czas. W imieniu własnym oraz całej naszej parafii dziękuję ks. Andrzejowi i ks. Robertowi za włożony trud w poprowadzenie Misji Świętych w naszej parafii. Tym bardziej, że w tym czasie musieli podołać licznym własnym obowiązkom. Ich świadectwo o osobistych przeżyciach związanych z wiarą jeszcze bardziej uświadomiło nam, że my także możemy i powinniśmy być misjonarzami we wszystkich okolicznościach i miejscach, które przygotował nam Bóg. Dziękuję również młodzieży z Katowic, a także wszystkim parafianom, którzy zechcieli wziąć udział w przeżywaniu misji. Dzisiaj o godz. 17.00 specjalnym nabożeństwem zakończymy PARAFIALNE MISJE ŚWIĘTE W KOKOSZYCACH 2011. Również dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

3.    W liturgii dnia dzisiejszego przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. Z tej okazji naszym siostrom Jadwiżankom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego w powołaniu zakonnym oraz w posłudze w Domu Rekolekcyjnym.

4.    W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu  będą codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
·    Wtorek -  Święto Św. Łukasza, Ewangelisty
·    Czwartek – Wspom. św. Jana Kantego, prezb.
·    Piątek – Wspom. bł. Jakuba Strzemię, bpa

6.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

7.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.40 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

8.  Dziękuję parafianom, którzy przygotowali w Domu Parafialnym posiłki
dla młodzieży z Katowic, a także spotkanie naszych seniorów parafii
z okazji Misyjnego Dnia Chorych.

9.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
kościoła.