13.11.2011r.

1.    Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Budzenia Powołań. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Seminarium Duchownego w Katowicach. Ksiądz diakon wygłosi Słowo Boże i poprosi o ofiary na potrzeby Seminarium. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj pod hasłem „Radośnie Panu hymn śpiewajcie” świętujemy Niedzielę Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Dzisiejsza niedziela,  uwrażliwia nas na piękno i radość, jaka wypływa ze śpiewu. Nasz udział w Eucharystii jest szczególną okazją, by przez piękny śpiew liturgiczny chwalić Boga i pokrzepić się duchowo.

3.    Również dzisiaj Kościół w Polsce po raz trzeci obchodzi „Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym”. W tym roku swoją uwagę kierujemy w stronę Sudanu Południowego i północnego. Są to kraje zniszczone przez wojnę, gdzie tysiące ludzi pozbawionych jest dachu nad głową oraz dostępu do żywności i wody pitnej. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy doświadczają wypędzenia ze swoich domów, a często są również mordowani tylko dlatego, że są uczniami Chrystusa.

4.    Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

5.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

6.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Czwartek – Wspom. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
·    Piątek – Wspom. bł. Karoliny Kózkówny, dz.i męcz.
·    Sobota – Wspom. bl. Salomei, zak.
·    Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

7.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

8.    W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. w ich intencji. Po Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

9.    Dziękuję parafianom oraz państwu Kozielskim za pracę przy pielęgnacji  roślin i sprzątaniu liści wokół kościoła i probostwa.

8.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Z tej okazji o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji ministrantów i służby kościelnej naszej parafii oraz ich rodzin, jako wyraz wdzięczności za całoroczną służbę.

9. W związku z przejściem arcybpa Damiana Zimonia na emeryturę biskupi pomocniczy naszej archidiecezji zapraszają wszystkich diecezjan w niedzielę 20.11. do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach na Mszę św. o godz.  12.00. W tym dniu Kościół Katowicki będzie dziękował Bogu za prawie 27 lat Jego posługi pasterskiej w archidiecezji. Zaś w sobotę 26.11. o godz. 11.00 odbędzie się ingres nowego arcybpa Wiktora Skworca.

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.