25.12.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj  o godz. 15.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe.

3.    Jutro będziemy świętować drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie nieszporów. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Wtorek – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu
poświęcenie wina
·    Środa – Święto Św. Młodzianków, męcz.
·    Sobota – Wspom. św. Sylwestra, pap.
·    Niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

5.    W środę 28.12. o godz. 9.00 z okazji Święta Świętych Młodzianków zapraszamy dzieci oraz matki spodziewające się dziecka na Mszę św. w ich intencji połączoną ze specjalnym błogosławieństwem. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

6.    W piątek będziemy świętować Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem Rodzin Chrześcijańskich. Z tej okazji o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji o chrześcijańskie życie wszystkich rodzin naszej parafii. Każdy z nas niech w modlitwie prosi Boga o błogosławieństwo dla swojej rodziny.

7.    W sobotę przypada ostatni dzień roku 2011. O godz. 16.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną i nabożeństwo ekspiacyjne połączone z rocznym sprawozdaniem duszpasterskim. Będzie również można uzyskać odpust zupełny.

8.    Dziękuję służbie kościelnej oraz parafianom, którzy przyczynili się do budowy stajenki i przygotowali naszą świątynię na Święta Narodzenia Pańskiego.

9.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
Dzisiaj podwójny numer w cenie 7 zł.

Nasze serca są Żłobkiem, do którego Maryja kładzie Jezusa. Stanąć w Jego obecności, adorować Go w Żłobku, zapatrzeć się w stajenkę,
to zobaczyć swoje miejsce w Tajemnicy Wcielenia.
Niech Maleńki Jezus wyzwoli w nas wszelkie odruchy miłości, służby i gesty braterstwa, niech ubogaci nas Miłością przelewając Ją z Serca do serca. Bóg w swojej łaskawości każdego człowieka niech obdarzy mocą i błogosławieństwem.

życzy ks. proboszcz