30.09.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

3.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK
·    Wtorek – Wspom. świętych Aniołów Stróżów
·    Czwartek - Wspom. św. Franciszka z Asyżu
·    Piątek -  Wspom. św. Faustyny Kowalskiej, zak.
·    Niedziela – Wspom. NMP Różańcowej

4.    W poniedziałek odprawimy pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 15.30. Zachęcam aby tak jak w poprzednie lata gromadzić się na modlitwie różańcowej wspólnie z sąsiadami z ulicy. Ojcu Niebieskiemu przez ręce Najświętszej Panienki pragniemy dziękować za przeżyte rok temu Parafialne Misje Święte i trwać na modlitwie w intencjach naszej parafii, naszych rodzin, małżeństw, dzieci, spraw sąsiedzkich itd. Do intencji osobistych dołączmy intencje ogólne: o dobre przeżycie „ROKU WIARY” oraz w intencji mającego się rozpocząć II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dzisiaj światu i każdemu z nas jest potrzebna modlitwa różańcowa, by się wewnętrznie odrodzić i nie ustawać w drodze do domu Ojca, by nie zbłądzić na krętych ścieżkach doczesności. W październikowe wieczory zachęcam wszystkich, a w szczególności mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, aby na wzór Maryi podążając codzienną drogą wierności, szukali w Modlitwie Różańcowej umocnienia i oparcia.
·    Poniedziałek - ul. M. Dąbrowskiej, Olszyny
·    Wtorek - ul. Młodzieżowa, ks. Szwedy
·    Środa - ul.  Pszowska, Norwida, Strażacka, Matki Teresy z Kalkuty
·    Czwartek - ul. Oraczy, Zdrojowa, Gagarina
·    Piątek - ul. Smolna, Dołki, Wesoła
·    Sobota - ul. Osadnicza, Parkowa, Sportowa, Pałacowa
·    Niedziela - wszyscy parafianie

5.    W poniedziałek 1.10. odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

6.    W październiku nasza archidiecezja organizuje „Różańcowy Most Misyjny: Ziemia Święta – Śląsk – Misje”. W ramach tego projektu można zakupić różaniec zrobiony w Betlejem i przez miesiąc październik modlić się na nim, aby później go oddać razem ze zgromadzonymi środkami finansowymi i wysłać na misje. Różańce takie są do nabycia w zakrystii w cenie 7 i 9 zł.

7.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

8.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

9.    W sobotę 6.10. o godz. 9.30 odbędzie się w Piekarach Śl. IX Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli Wychowawców i Pracowników Oświaty do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej „Zdążamy do pełni wiary w Kościele-naszym Domu”. Program pielgrzymki podany jest na plakacie.

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego
Gościa. W zakrystii można nabyć kalendarz na rok 2013 „Rok Wiary ze świętym ojcem
Pio”. Cena 8zł.