7.10.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Katowicach. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na cele charytatywne. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj rozpoczyna się 67 Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku upływa pod hasłem „Kościół domem miłosierdzia”. We wtorek o godz. 9.00 zapraszamy chorych oraz starszych parafian na Mszę św. w ich intencji wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych, a potem na spotkanie przy stole do Domu Parafialnego. Proszę krewnych lub sąsiadów aby pomogli wszystkim chętnym w dotarciu do kościoła.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Wtorek – Wspom. bł. Wincentego Kadłubka, bpa
·    Sobota – Wspom. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

5.    W czwartek 11 października br. Kościół rozpoczyna Rok Wiary. Ojciec Święty Benedykt XVI zachęca nas, aby „ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej, i zastanowić się nad samym aktem wiary" (Benedykt XVI, Porta fidei, 9). Biskupi zapraszają wiernych do udziału w diecezjalnych i parafialnych inauguracjach Roku Wiary i zachęcają poszczególne wspólnoty do uroczystego wyznawania wiary.

6.    W czwartek po Nabożeństwie Różańcowym w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie uczniów III kl. Gimnazjum, a w piątek uczniów II kl. Gimnazjum.

7.    W związku z inauguracją „Roku Wiary” w najbliższą sobotę 13.10. o godz. 16.00 w Bazylice w Pszowie odbędzie się dekanalny dzień jedności stowarzyszeń, ruchów i wspólnot modlitewnych, działających w parafiach. W programie przewidziana jest modlitwa różańcowa oraz Msza św. Zachęcam członków tych wspólnot do licznego udziału.

8.    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XII Dzień Papieski pod hasłem:  „ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY. Z tej okazji przed kościołem odbędzie się tradycyjna ogólnopolska zbiórka pieniężna na Fundację Nowego Tysiąclecia”.

9.    W związku z obchodami XII Dnia Papieskiego w przyszła niedziele 14.10. w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach na Mszy św. o godz. 12.00 zgromadzą się przedstawiciele rodzin wszystkich parafii archidiecezji, którzy otrzymają od stypendystów „Dzieło Nowego Tysiąclecia” lampion z symboliczną Iskrą Bożego Miłosierdzia i Wiary przywiezioną z Krakowskich Łagiewnik. „Iskra” ta zostanie przywieziona do parafii, aby każda rodzina we wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II 22.10., mogła ją zabrać do swojego domu i zgromadzić się na wspólnej modlitwie.

10.    W sobotę 20.10 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się I archidiecezjalna pielgrzymka parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” i szkolnych kółek różańcowych. Początek pielgrzymki o godz. 11.00. Organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa. W zakrystii można nabyć kalendarz na rok 2013 „Rok Wiary
ze świętym ojcem Pio”. Cena 8zł.