R O K    W I A R Y
14.10.2012r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    W dzisiejszą niedzielę w łączności z wszystkimi wiernymi naszej archidiecezji, w parafiach na każdej Mszy św. specjalną modlitwą rozpoczniemy ogłoszony 11.10. przez papieża Benedykta XVI ROK WIARY.

3.    Dzisiaj obchodzimy XII dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Dzień Papieski ma służyć promocji w upowszechnianiu nauczania papieża Polaka. Zbiórka na program stypendialny  „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest przejawem miłości Polaków do bł. Jana Pawła II.

4.    Również dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej.  Z okazji święta, składamy nauczycielom życzenia Bożego błogosławieństwa w pracy edukacyjnej i wychowawczej.

5.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. św. Teresy od Jezusa, dz. i dK
·    Wtorek – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki  archidiecezji
·    Środa -  Wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
·    Czwartek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty
·    Sobota – Wspom. św. Jana Kantego, prezb.

7.    W poniedziałek po Nabożeństwie Różańcowym w Domu Parafialnym odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych.

8.    We wtorek z okazji przypadającej Uroczystości św. Jadwigi Śląskiej o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji sióstr pracujących w Domu Rekolekcyjnym.  Z okazji patronalnego święta, siostrom Jadwiżankom życzymy błogosławieństwa Bożego, w realizacji charyzmatu powołania zakonnego oraz w posłudze w Domu Rekolekcyjnym.

9.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

10.    W piątek o godz. 18.15 odprawimy Mszę św. w intencji młodzieży naszej parafii. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie członków KSM.

11.    W sobotę 20.10 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się                   I archidiecezjalna pielgrzymka parafialnych wspólnot „Żywego Różańca”. Początek pielgrzymki o godz. 11.00. Członków poszczególnych Róż Różańcowych zachęcam do udziału w tym historycznym wydarzeniu.

12.    Parafia św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize do Rzymu w dniach 28.12.2012-02.01.2013. Zainteresowane osoby w wieku 17-35 lat zapraszamy na spotkanie 18 października na godzinę 19.00 do kościoła św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju.

13.    Zwracam się z prośbą,  aby w miarę możliwości,  wcześniej wykonać prace porządkowe na grobach swoich bliskich, tak aby można było na czas wywieźć śmieci z cmentarza.

14.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

15.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego  i Małego Gościa.