Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line

Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. Konwencie wielkanocnym (z języka łacińskiego conventus znaczy zgromadzenie, spotkanie). Jest to spotkanie szczególne, nawiązujące do zgromadzenia apostołów radujących się w Wieczerniku spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Konwenty odbywają się kolejno w poszczególnych parafiach dekanatu. Tradycja konwentów Kościoła katolickiego na Śląsku sięga czasów, gdy jeszcze nasze parafie należały do archidiecezji wrocławskiej. W tym roku dekanat Pszowski spotykał się w naszej parafii .  Najważniejszym momentem kapłańskiego spotkania była wspólna msza o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył ks. Dziekan, mszę odprawiono w intencji zmarłych kapłanów i o nowe powołania. Po Mszy św. na naszym probostwie odbyło się spotkanie formacyjne wszystkich kapłanów pracujących w naszym Dekanacie, podczas którego wygłoszona została konferencja dotycząca tematu tegorocznego konwentu pt. „Rola parafii i jej współpraca z seminarium duchownym w formacji kandydatów do kapłaństwa”.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 149

Wczoraj 358

Tydzień 1258

Miesiąc 6910

Ogółem 522664

Currently are 20 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions