22.04.2012r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budujący się kościół na osiedlu Wrembowa. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. Dariusza Kreihsa budowniczego nowego kościoła, który wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o ofiary na budujący się dom Boży.

3. Dzisiaj rozpoczyna się IV Tydzień Biblijny pod hasłem „Kościół domem budowanym przez miłość” (1Kor 8,1). Konkursy, sympozja, prezentacje multimedialne i wspólne czytanie Pisma św. mają przyczynić się do coraz powszechniejszej znajomości przez wiernych tej świętej księgi.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
· Poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, bp i męcz., głównego
 patrona Polski
· Środa – Święto Św. Marka, Ewangelisty.

6. W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się na probostwie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.

7. Dnia 4 kwietnia 2012 roku Metropolita Katowicki abp Wiktor SKWORC zarządził we wszystkich parafiach naszej archidiecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wybory odbywać się będą w dwóch etapach:
Etap 1 - od 22 kwietnia do 11 maja br. - czas zgłaszania kandydatów do Rady  (lista zostanie zamknięta w piątek 11 maja br.).
Etap 2 - Nazwiska kandydatów zostaną podane do wiadomości publicznej w niedzielę 13 maja br., a w niedzielę 20 maja zostaną przeprowadzone wybory do Rady Parafialnej.
Rozporządzenie dotyczy wszystkich parafii, oczywiście także naszej, dlatego, jeśli poczuwamy się do odpowiedzialności za swoją parafię, to powinniśmy wziąć udział w procesie wyłaniania kandydatów, a potem wyboru członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Więcej informacji znajdziemy na kartkach.

8. W środę w święto św. Marka, Ewangelisty o godz. 6.30 pod Krzyżem Misyjnym będziemy prosić Boga o urodzaj dla tegorocznych plonów, oraz o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, a o godz. 7.00 odbędzie się Msza św. w intencji rolników naszej parafii. To nabożeństwo jest wyrazem żywej wiary, że tylko Bóg jest dawcą wszystkiego co znajduje się na naszych stołach. Zachęcamy do licznego udziału.

9. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom. Po Mszy św. o godz. 17.30 odbędzie się w kościele próba dla dzieci I Komunijnych

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
     kościoła.